Prezes Henryk Kula odwiedził nowy obiekt sportowy Polonii

Nowy obiekt sportowy przy ul. Piłkarskiej pięknieje z dnia na dzień. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, inaugurującym sezon 2023/2024, nowy dom Polonii Bytom odwiedził wyjątkowy gość. Był nim prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula.

 

Polonia Bytom to w dalszym ciągu uznana marka wśród śląskich klubów piłkarskich. Nowy dom, który posłuży kilkuset zawodnikom w różnym przedziale wiekowym jako nowe centrum rozwoju, zaczyna coraz śmielej ukazywać się spacerującym wzdłuż ulicy Piłkarskiej przechodniom w swej całej okazałości. Nie możemy się już doczekać oficjalnego otwarcia nowego obiektu sportowego Królowej Śląska, do którego to wydarzenia odliczamy już dni a i o którym z pewnością nieco więcej w najbliższej przyszłości opowiemy.

 

Długo oczekiwaną nie tylko przez niebiesko-czerwoną społeczność inwestycją odwiedził w zeszłym również prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Henryk Kula. Orędownik śląskiej piłki, piastujący obecnie jedną z najwyższych funkcji w strukturach PZPN, spotkał się z klubową delegacją na placu budowy nowego obiektu sportowego. W roli przewodników wcielili się prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom Sławomir Kamiński, prokurent spółki Dorota Borecka-Leszczuk oraz dyrektor sportowy piłkarskiej sekcji klubu, Tomasz Stefankiewicz.

 

 

Nasz gość mógł przespacerować się aleją wzdłuż powstających trybun czy wczuć się w rolę zawodników na boiskowej murawie. Dużą ciekawością ze strony prezesa spotkała się również specyfika pomieszczeń wewnątrz klubowego budynku. Włodarze Polonii Bytom oprowadzili prezesa Kulę po szatniach drużyn Akademii, klubowych zapleczach, a także przekazali niezbędną wiedzę, dotyczącą kolejnej części inwestycji ukazując ogromny rozmach oraz potencjał nowego domu Polonii Bytom.

 

Dyrektor sportowy Polonii Bytom, Tomasz Stefankiewicz:

Prezes Henryk Kula jako Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej, bardzo troszczy się o rozwój klubów w naszym regionie, szczególnie jeżeli chodzi o kluby z tak bogatą tradycją, jak nasza. Przez ostatnie lata jest postacią, która mocno trzymała za nas kciuki, aby Polonia powróciła na szczebel centralny. Również jako członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej mocno wspiera i rekomenduje inwestycję przy ul. Piłkarskiej.

Prezes Kula odwiedził nas na nowym obiekcie w przededniu ukończenia pierwszego etapu i był pod dużym wrażeniem warunków, w którym przyjdzie funkcjonować młodym adeptom Akademii Piłkarskiej oraz pierwszej drużynie Polonii Bytom w najbliższych latach.

 

 

Dziękujemy prezesowi Henrykowi Kuli za odwiedzimy i mamy nadzieję, że już niedługo będzie częstym gościem wydarzeń pił karskich organizowanych na nowym obiekcie sportowym Polonii Bytom!

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę