Sebastian Steblecki nowym zawodnikiem Polonii Bytom!

Mający na swoim koncie grę na najwyższym poziomie piłkarskim w Polsce czy w Holandii, mogący się pochwalić wieloma decydującymi o losach meczów bramkami ofensywny pomocnik Sebastian Steblecki został przedstawiony jako nowy zawodnik Polonii Bytom!

Sebastian Steblecki to postać w piłkarskim świecie nietuzinkowa i bardzo dobrze znana. Pochodzący z Krakowa zawodnik dorastał w miejscowej Cracovii, debiutując w zespole Pasów w rozgrywkach Ekstraklasy wiosną 2012 roku. W ostatnim meczu sezonu 2011/2022, Steblecki w wyjazdowym meczu z GKS-em Bełchatów zdobył także swoją pierwszą bramkę na najwyższym szczeblu piłkarskim w naszym kraju. Łącznie Cracovię reprezentował w latach 2012-2014 oraz 2016-2017 w ponad 100. spotkaniach ligowych. Podczas gry Ekstraklasie reprezentował także barwy Górnika Zabrze. Wiosną 2016 roku wystąpił w 13. meczach ligowych zabrzan, zdobywając dwie bramki, w tym jedną w doliczonym czasie gry ze Śląskiem Wrocław, która dała jego drużynie komplet punktów.

Blisko 200. spotkań 32-letni zawodnik ma rozegranych na poziomie Fortuna 1. Ligi w barwach GKS-u Tychy, Chrobrego Głogów oraz Chojniczanki Chojnice. W meczach drugiego szczebla rozgrywkowego w naszych kraju Sebastian Steblecki zanotował 16 bramek, notując także 14 asyst. W bogatym CV Sebastiana Stebleckiego znajdziemy również grę w holenderskiej Eredivisie. W latach 2014-2015 zanotował tam 13 występów w barwach drużyny SC Cambuur-Leeuwarden, dwukrotnie trafiając w meczach mistrzowskich do siatki rywali. Warto zaznaczyć, iż jedną z tych bramek Steblecki zdobył przeciwko słynnemu Ajaxowi Amsterdam. Drugiego trafienie zanotował przeciwko drużynie Go Ahead Eagles w 83′ minucie meczu, dające swojemu zespołowi komplet punktów. Dodatkowo w rozgrywkach młodzieżowej Eredivisie wystąpił 13 razy, trzykrotnie wpisując się na listę strzelców. U boku Arkadiusza Milika, Karola Linettego czy Marcina Kamińskiego trzykrotnie wystąpił w reprezentacji U21, prowadzoną przez trenera Marcina Dornę. Jesienią był zawodnikiem pierwszoligowego Chrobrego Głogów.

Nie mamy wątpliwości, iż transfer Sebastiana Stebleckiego pozytywnie wpłynie na osiągane przez nasz zespół wyniki w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Stebel, witamy w Polonii!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę