Arkadiusz Maj pierwszym zimowym transferem Polonii!

Z radością możemy ogłosić pierwszy, zimowy transfer Polonii Bytom. Przez najbliższe pół roku, barwy dwukrotnego mistrza Polski reprezentować będzie 22-letni napastnik, Arkadiusz Maj!

 

Nowa twarz w bytomskim zespole to zawodnik, który przechodzi do naszego klubu na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Sosnowiec. Młody snajper ostatnie pół roku spędził w Orlętach Radzyń Podlaski (3 liga, grupa IV), w barwach którego został najlepszym strzelcem swojego zespołu. Arkadiusz, mimo ciągle młodego wieku, jesienią imponował skutecznością. Z 9 bramkami na koncie zdobytych w 16 meczach ligowych, należał do ścisłej czołówki klasyfikacji strzelców IV grupy piłkarskiej 3 ligi. Do tych liczb nowy nabytek Polonii dodał również jedno trafienie w rozgrywkach Pucharu Polski. Pierwszą część 2021 roku napastnik także zakończył ze świetnym bilansem 10 zdobytych bramek dla klubu z Radzynia Podlaskiego.

 

Wychowanek MUKS Kraśnik reprezentował barwy również tamtejszej Stali, skąd został zauważony przez wysłanników I-ligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała i sprowadzony przez ekipę Górali, a następnie wypożyczony do toruńskiej Elany oraz wspomnianej już wcześniej Stali Kraśnik. Pod koniec 2021 roku Maj został zaproszony przez Zagłębie Sosnowiec na testy piłkarskie, które wypadły na tyle pomyślnie, że postanowiono na perspektywicznego, rosłego napastnika, który rundę wiosenną sezonu 2021/2022 spędzi jednak w Bytomiu.

 

O przydatności młodego i bramkostrzelnego zawodnika do drużyny Polonii Bytom tuż po podpisaniu kontraktu z naszym klubem wypowiedział się Dyrektor Sportowy niebiesko-czerwonych, Tomasz Stefankiewicz. – Już w grudniu ustaliliśmy z Damianem Celuchem, że runda jesienna była ostatnią w jego wykonaniu, jeżeli chodzi o reprezentowanie barw Polonii Bytom. Dlatego od wielu miesięcy przygotowywaliśmy się do pozyskania nowej “9” w naszej talii kart. Arek był w grupie zawodników, który niewątpliwie wyróżniał się na tle pozostałych ligowców, dlatego cieszy mnie fakt, że przy współpracy z Zagłębiem Sosnowiec przez najbliższe miesiące będzie reprezentował nasz klub i wierzę w to, że czas spędzony w Bytomiu pozwoli temu zawodnikowi pokazać pełnię swoich umiejętności, na czym skorzystamy zarówno my, jak i Zagłębie Sosnowiec w przyszłości. 

 

 

Witamy Arka w Polonii i życzymy mu samych udanych spotkań w barwach nowego klubu!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę