Wzmacniamy obronę! Bartosz Farbiszewski wypożyczony do Polonii Bytom

Już w sobotę rozpoczynamy nasze ligowe zmagania od zaległego meczu ze Skrą Częstochowa. W wyjściowym składzie będziemy mogli zapewne zobaczyć nowych zawodników, którzy wzmocnili tej zimy drużynę. Przed wspomnianym meczem dopięte zostało kolejne wypożyczenie. Bartosz Farbiszewski wiosnę spędzi w Bytomiu.

Kibice będę mogli oglądać wiosną w składzie Królowej Śląska kilka nowych twarzy. Przypomnijmy, że do tej pory do zespołu zawitali Karol Szymkowiak, Kamil Wojtyra, Dawid Brzozowski, a także Sebastian Stebelcki. Oprócz tego na zasadzie wypożyczeni drużynę wzmocnili Patryk Romanowski oraz Jakub Pochcioł, którzy przybyli na ul. Piłkarską z Motoru Lublin i Górnika Zabrze.

Farbiszewski zagra wiosną w Polonii

Na kilka dni przed pierwszym meczem o punkty udało się dopiąć kolejne wzmocnienie. Skład Polonii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Termaliki Bruk – Bet Nieciecza zasilił Bartosz Farbiszewski.

– Jestem zadowolony z tego, że przychodzę do takiego klubu, który ma tak dużą historię. Chcę pomóc drużynie w poprawieniu ligowej sytuacji, mam także ustalone też swoje cele indywidualne i zamierzam je zrealizować – mówi Bartosz Farbiszewski. – Kibice mogą spodziewać się po mnie walki, zaangażowania, nieustępliwości, a także radości z gry w piłkę – dodaje defensor.

Farbiszewski urodził się 17 grudnia 2002 roku. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w ekipie ZWAR Międzylesie. Następnie zasilił juniorską drużynę Escola Varsovia Warszawa, a później przeniósł się do Drukarza Warszawa. Wiosną sezonu 2018/2019 powrócił do Varsovii, w której zadebiutował w pierwszej drużynie. W lipcu 2022 roku zasilił szeregi wspomnianej Termaliki. W barwach Słoni wystąpił w czternastu spotkaniach na poziomie 1. Ligi oraz jednym meczu Pucharu Polski. Farbiszewski jest nominalnym środkowym obrońcą.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę