Kolejne decyzje kadrowe przed sezonem 2022/2023

Za nami dwa tygodnie treningów zawodników Polonii Bytom w trakcie letniego okresu przygotowawczego. Przez ten czas otrzymaliśmy odpowiedzi na kolejne pytania, które dotyczyły przyszłości niektórych Polonistów w drużynie na sezon 2022/2023.

 

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu otrzymał Michał Maj. Obrońca, który trafił w przerwie zimowej ze Stali Brzeg, podczas rundy wiosennej wystąpił łącznie w 14 spotkaniach Polonii Bytom (12 ligowych, 2 pucharowych). Kolejnymi zawodnikami, którzy w sezonie 2022/2023 nie będą przywdziewać barw Polonii Bytom są Jakub Siwek oraz Michał Nagrodzki. Dwójka młodzieżowców była do zespołu Królowej Śląska wypożyczona do końca sezonu 2021/2022, odpowiednio z Ruchu Chorzów oraz Zagłębia Lubin. 20-letni Siwek do Polonii trafił podobnie jak Michał Maj w trakcie zimowego okienka transferowego. Młody zawodnik, który sporą część czasu stracił z powodu kontuzji, wiosną w niebiesko-czerwonych barwach pojawił się na boisku sześciokrotnie (5 meczów ligowych, 1 pucharowy). Rok młodszy Michał Nagrodzki spędził w Bytomiu ostatni rok. Początkowo młody napastnik występował w zespole Juniora Starszego, aby pod koniec jesiennych zmagań zadebiutować na boiskach III ligi. Wiosną Michała oglądaliśmy na tym poziomie rozgrywkowym już znacznie częściej, lecz jego licznik ostatecznie zakończył się na 10-ciu meczach ligowych oraz pucharowych i czterech zdobytych bramkach.

 

Wymienionym zawodnikom serdecznie dziękujemy za występy w niebiesko-czerwonych barwach i życzymy powodzenia na piłkarskim szlaku.

 

Kilku zawodników, którzy są związani z naszym klubem kontraktami, najbliższy rok spędzi na wypożyczeniach. Dominik Brzozowski oraz Jakub Wróbel poszukują obecnie klubów, w których mogliby liczyć na regularne występy. Popularny Brzoza wystąpił w minionych rozgrywkach pomiędzy słupkami 26 razy, stając się najlepszym bramkarzem rozgrywek 3. grupy III ligi. 20-letni Wróbel natomiast rundę wiosenną spędził w IV-ligowych, bytomskich Szombierkach. W poszukiwaniu większej ilości minut na wypożyczenie trafi również 19-letni Jakub Trojanowski. Sprowadzony zimą tego roku z Piasta Żmigród młody obrońca wystąpił łącznie w sześciu spotkaniach Polonistów. Obecnie przebywa na testach w III-ligowym Gwarku Tarnowskie Góry. Trojan wystąpił już w kontrolnym meczu tarnogórzan z MKS-em Kluczbork, którego nowym zawodnikiem został z kolei Michał Płonka, do niedawna również gracz Polonii. Również III-ligowy kierunek obierze w tym roku Grzegorz Ochwat. Po półrocznym pobycie w Wiśle Sandomierz, tym razem 20-letni napastnik występować będzie w 2. grupie III ligi, w zespole KP Starogard Gdański.

 

O dalszych decyzjach kadrowych będziemy Was informować na bieżąco.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę