Mateusz Lipp wypożyczony do Polonii Bytom!

Kadra Polonii Bytom została powiększona o niezwykle uzdolnionego młodzieżowca. Nowym zawodnikiem Niebiesko-czerwonych oficjalnie został reprezentant Polski kategorii wiekowych U18-U19, Mateusz Lipp! Młodzieżowiec został do naszego Klubu wypożyczony na sezon 2022/2023 z niemieckiego Schalke 04 Gelsenkirchen.

 

Mateusz Lipp, mimo młodego wieku posiada doświadczenie na arenie międzynarodowej. Urodzony w 2004 roku zawodnik swoje piłkarskie szlify zbierał w Ruchu Radzionków, aby w 2017 roku przenieść się do jego imiennika z Chorzowa. Talent wywodzącego się z Tarnowskich Gór zawodnika dostrzegli w 2020 roku skauci słynnego niemieckiego Schalke 04 Gelsenkirchen. Klub siedmiokrotnych mistrzów Niemiec ściągnął młodego zawodnika do swoich drużyn młodzieżowych, gdzie występował w zespołach U17 oraz U19 popularnych Die Königsblauen. Minione pół roku nominalny obrońca spędził na wypożyczeniu w Podbeskidziu Bielsko-Biała. W swoim pierwszych miesiącach gry w piłce seniorskiej, rosły stoper mógł pochwalić się czterema bramkami, zdobytych w meczach rezerw Górali.

 

Nasz nowy zawodnik to także etatowy reprezentant kraju wśród drużyn młodzieżowych. Koszulkę z Orłem na piersi Mateusz Lipp zakładał reprezentując dotąd kategorie juniorskie od U16 do U19. Miejsce w formacji obronnej dla mierzącego 190 cm obrońcy widzieli kolejni selekcjonerzy młodzieżowych reprezentacji Polski, tacy jak Dariusz Gęsior, Maciej Stolarczyk, Marcin Brosz oraz Mariusz Rumak. Wierzymy gorąco, że dobre występy Mateusza w Polonii pomogą mu w jego dalszej, piłkarskiej ścieżce rozwoju.

 

Witamy oficjalnie Mateusza w nowym zespole i tradycyjnie życzymy naszemu nowemu zawodnikowi udanych spotkań w niebiesko-czerwonym trykocie!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę