Ostatni przystanek w rundzie wiosennej. Jutro z rezerwami Lecha

Sobota przyniesie ostatnie spotkanie w ramach rundy wiosennej dla Polonii Bytom. Królowa Śląska zmierzy się przy ul. Piłkarskiej z rezerwami Lecha Poznań.

W ubiegły weekend Niebiesko – Czerwoni dopisali na swoje konto kolejne trzy punkty. Drużyna Łukasza Tomczyka wygrała na wyjeździe z Olimpią Elbląg 3:1 (2:0). Obecnie nasze zespół zajmuje 6. miejsce w tabeli. W związku z tym Polonia kwestię gry w barażach ma w swoich nogach. Wygrana w najbliższym spotkaniu zagwarantuje drużynie przedłużenie sezonu.

Przy pełnych trybunach z Lechem

Biorąc pod uwagę wszystkie wspomniane czynniki nie można się dziwić, że nadchodzący mecz budzi ogromne zainteresowanie wśród kibiców. Bilety rozchodzą się w błyskawicznym tempie i wszystko wskazuje na to, że sprzedany zostanie komplet wejściówek.

Mecze z rezerwowymi drużynami zawsze są ogromną niewiadomą. Z jednej strony pod uwagę wziąć można dyspozycję drugiej drużyny Kolejorza. Ta walczy bowiem o utrzymanie w 2. Lidze. Obecnie zespół zajmuje 15. miejsce w tabeli ze stratą punktu do bezpiecznej strefy. Ostatnie wyniki nie mogą jednak napawać optymizmem ekipy z Wielkopolski. Poznaniacy, co prawda dobrze rozpoczęli wiosenne zmagania – od remisu i dwóch zwycięstw. Później było już tylko gorzej. Na jedenaście kolejnych spotkań Lech przegrał sześć, cztery zremisował i jedno wygrał.

Oczywiście zawsze zagadką pozostaje to, w jakim ostatecznie zestawieniu goście przyjadą na Piłkarską. Mowa oczywiście o zawodnikach pierwszej drużyny Lecha, którzy mogą znaleźć się w kadrze.

Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że drużyna Łukasza Tomczyka będzie chciała zrewanżować się za jesienną porażkę. W listopadzie Polonia przegrała na wyjeździe 1:0 po bramce Bartłomieja Juszczyka.

Bez ważnego obrońcy

W składzie Polonii zabraknie w dalszym ciągu Norberta Radkiewicza oraz Szymona Jopka, którzy wracają do zdrowia po kontuzjach. Osłabieniem będzie zapewne pauza Jakuba Pochcioła, który przekroczył limit żółtych kartek.

Arbitrem spotkania będzie Szymon Łężny z Kluczborka. W trakcie swojej kariery gwizdał on dla Polonii czterokrotnie – dwa razy w sezonie 2019/20 i dwa w sezonie 2020/21. Łączny bilans wynosi 1 wygraną, 1 przegraną oraz dwa remisy.

Mecz Polonia Bytom – Lech II Poznań odbędzie się jutro tj. 25 maja br. Pierwszy gwizdek zaplanowano na 14.00. Transmisja z tego spotkania zostanie przeprowadzona na platformie internetowej TVP Sport.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę