Pierwszy zimowy transfer ogłoszony. Jakub Kuczera wypożyczony do Polonii Bytom!

Mimo, iż do otwarcia zimowego okienka transferowego pozostało jeszcze trochę czasu, już dziś możemy się z Wami podzielić informacją o pierwszym, nowym nabytku Polonii Bytom. Z drugoligowej Garbarni Kraków na mocy transferu czasowego do Polonii Bytom przenosi się 19-letni Jakub Kuczera.

 

Poprzednią rundę nowy zawodnik naszego Klubu spędził w trzecioligowej Odrze Wodzisław Śląski, gdzie w czternastu meczach zdobył siedem bramek. Nie była pierwsza styczność młodego zawodnika z wodzisławską piłką, bowiem pierwszym klubem, w którym Kuba rozpoczął swoją piłkarską przygodę, była miejscowa Odra Centrum. Jak na swój młody wiek, urodzony w Rybniku zawodnik ma już na swoim koncie grę na poziomie centralnym. Po zimowym transferze do ROW-u 1964 Rybnik w sezonie 2018/2019 zadebiutował on na poziomie 2. ligi a w poprzednim sezonie na tym samym szczeblu rozgrywkowym już w krakowskiej Garbarni wystąpił w 21. meczach.

 

Posiadający status młodzieżowca zawodnik był najlepszym strzelcem Odry w pierwszej części sezonu 2022/2023. Teraz czas na kolejną część solidnych występów, tym razem w drużynie Królowej Śląska. – Transfer do tak utytułowanego klubu jak Polonia to dla mnie przede wszystkim wyzwanie, a więc coś, co zawsze lubiłem. Mogę to potraktować jako krok do przodu w mojej piłkarskiej przygodzie – powiedział tuż po parafowaniu umowy z Polonią Jakub Kuczera, po czym kontynuuje: – Przekonały mnie do podjęcia takiej decyzji cele, o które gra w tym sezonie Klub i dalsza chęć rozwijania się pod względem piłkarskim.

Liczby, które zgromadził Kuba podczas pobytu w Odrze nie były zdaniem zawodnika przypadkowe. – Piłkarską jesień oceniam jako dobrą w moim wykonaniu, chociaż zdaję sobie z tego sprawę, że mogę grać jeszcze lepiej. Na przeszkodzie w rozegraniu większej ilości spotkań stanęła odniesiona kontuzja, po której na szczęście nie ma już śladu – wspomina nasz nowy nabytek. Dziewiętnastolatka zabrakło między innymi w październikowym meczu Polonii z Odrą Wodzisław Śląski, w którym jako zawodnik Odry – nie mógł mieć powodów do zadowolenia. – Oglądałem mecz Odry z Polonią z trybun. Oczywiście szkoda wyniku, jednak jest to już dla mnie przeszłość i mam nadzieję, że wiosną dane mi będzie pomóc drużynie w walce o najwyższe cele – podkreśla Kuczera. Usposobiony ofensywnie zawodnik nie krył również zadowolenia z faktu, iż powinien on bez problemu odnaleźć się w swoim nowym zespole: – Polonia ma nakreślony ofensywny styl gry. Podoba mi się takie rozwiązanie i to dla mnie, jako zawodnika ciągnącego pod bramkę rywali również przekonało do przyjścia tutaj – podsumował w swojej pierwszej rozmowie z nami nowy nabytek Niebiesko-Czerwonych.

 

Witamy Jakuba Kuczerę w zespole i życzymy młodzieżowcowi jak największej liczby udanych spotkań w barwach Polonii Bytom!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę