Poloniści jadą do Stalowej Woli. Przed nami zimowy sprawdzian nr 4

W swoim czwartym meczu kontrolnym podczas zimowego okresu przygotowawczego, zespół Polonii Bytom uda się do Stalowej Woli na mecz z tamtejszą Stalą. Pojedynek z reprezentantem IV grupy piłkarskiej 3. ligi, będzie z pewnością ciekawym doświadczeniem dla jednej i drugiej drużyny.

 

Niebiesko-czerwoni w nowy miesiąc wkraczają dalekim wyjazdem w stronę wschodniej części naszego kraju. Dla naszego zespołu będzie to już czwarta gra kontrolna tej zimy. W sobotę znów skonfrontujemy się z trzecioligowcem. Tym razem jest to drużyna Stali Stalowa Wola, którą od jesieni prowadzi były szkoleniowiec chorzowskiego Ruchu, Łukasz Bereta. Nasz najbliższy przeciwnik to obecnie szósta drużyna IV grupy piłkarskiej 3 ligi. O tym, jak bardzo wyrównana jest ta grupa niech świadczy fakt, że do liderujących rezerw Cracovii, zespół ze Stalowej Woli traci zaledwie cztery punkty. Nasi sobotni przeciwnicy mają już za sobą cztery mecze kontrolne, w których nie zdołali jak do tej pory odnieść zwycięstwa. Rywale “Stalówki” byli jednak drużynami głównie z poziomów centralnych. Nasz przeciwnik zanotował porażki ze Zniczem Pruszków (0:1), Skrą Częstochowa (1:2), Stalą Rzeszów (1:4), a także zanotował remis z ligowym rywalem, KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim (1:1). Mecz z bytomianami będzie dla klubu ze Stalowej Woli zatem piątym spotkaniem kontrolnym. Warto również zaznaczyć, iż w drużynie naszego sobotniego sparingpartnera zaszło kilka zmian kadrowych, stąd powinniśmy w najbliższym sparingu zobaczyć nowe twarze w drużynie trenera Berety, jakimi są Słowak Aurel Davidik oraz Polacy Lucjan Klisiewicz, Michał Biskup czy Adrian Skrzyniak.

 

Jako ciekawostkę również dodajmy fakt, iż poprzednie mecze pomiędzy Polonią, a Stalą odbywały się w ramach rozgrywek II-ligi. W sezonach 2015/2016 oraz 2016/2017 oba zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Sumując cztery spotkania, dwukrotnie padł w nich remis, a także obie drużyny zanotowały po jednym zwycięstwie. Kilku zawodników w swojej przeszłości reprezentowało barwy zarówno Polonii, jak i Stali. Na pierwszy plan wybija się tu postać Patryka Stefańskiego. Jeden z liderów Polonistów spędził w Stalowej Woli kalendarzowy rok 2018, skąd trafił na początku 2019 roku właśnie do Bytomia, gdzie skutecznie pomógł naszej drużynie w walce o III ligę. Drugim piłkarzem, który występuje dziś w Polonii, a ma w swoim piłkarskim CV grę w zespole ze Stalowej Woli jest Marcin Płonka. Zawodnik środka pola trafił na początku 2021 roku do Bytomia właśnie ze Stali, w której spędził 1,5 roku, notując w drużynie z Podkarpacia 27 występów oraz 2 bramki. W drugą stronę przeszedł natomiast przed sezonem 2014/2015 Marcin Kowalski, który zakończył sezon 2013/2014 z 24 występami w barwach drużyny dwukrotnego mistrza Polski. Na koniec dodajmy jeszcze fakt, iż starcie ligowe Polonii i Stali doskonale pamięta w barwach przeciwników weteran miejscowej drużyny, Tomasz Wietecha. Bramkarz “Stalówki’ dziś również znajduje się w kadrze trzecioligowca.

 

Spotkanie kontrolne z udziałem Polonii Bytom oraz Stali Stalowa Wola rozpocznie się w sobotę 5 lutego o godzinie 13:00 na obiekcie przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę