Puchar Polski: Rozpoczynamy wojewódzkie zmagania w Tychach

Nadszedł czas na rozpoczęcie piłkarskich zmagań naszej drużyny w rozgrywkach POLTENT Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Drogę, miejmy nadzieję do finału rozgrywek, rozpoczynamy we wtorkowe popołudnie w Tychach, gdzie zmierzymy się z miejscowymi rezerwami GKS-u.

 

Nasz wtorkowy przeciwnik to zwycięzca tegorocznej edycji pucharowej w okręgu Tychy. Podopieczni trenera Jarosława Zadylaka przygodę na szczeblu Pucharu Polski rozpoczęli już w pierwszej rundzie, eliminując Znicza Jankowice (wygrana 4:0). Później tyska młodzież okazała się lepsza od rezerw ligowego rywala Polonistów, LKS-u Goczałkowice-Zdrój (wygrana 6:2). Następnie nasz przeciwnik bez konieczności rozegrania meczu awansował do półfinału, po wycofaniu się z gry Nadwiślana Góra, by tam pokonać 5:0 Iskrę Pszczyna. W finale natomiast zwycięzcy rozgrywek obronili tytuł wywalczony w poprzedniej edycji, wygrywając z MKS-em Lędziny 4:1. W pierwszym meczu I rundy na szczeblu wojewódzkim, tyszanie powtórzyli wynik z meczu finałowego, pokonując tym razem zwycięzcę pucharowej edycji Podokręgu Skoczów, drużynę Tempa Puńców. Co ciekawe, wszystkie mecze pucharowe tyski klub rozegrał jak dotąd na wyjazdach, więc wtorkowe spotkanie rozgrywane na płycie głównej Stadionu Miejskiego w Tychach będzie ich pierwszym w roli gospodarza w tych rozgrywkach. W tabeli ligowej II grupy piłkarskiej 4. ligi, ubiegłoroczny mistrz zajmuje obecnie piąte miejsce.

 

Także i Poloniści do swojego meczu pucharowego przystąpią nie tylko jako triumfatorzy rozgrywek na szczeblu Podokręgu Bytom, ale również obrońcy trofeum wywalczonego przed rokiem. Niecałe dwanaście miesięcy wcześniej nasza drużyna rozpoczęła walkę w wojewódzkim etapie Pucharu Polski od wyjazdowego starcia z ROW-em 1964 Rybnik. Wówczas nasza drużyna pokonała rywala 2:1. Droga Niebiesko-Czerwonych do dzisiejszego meczu rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to drużyna trenera Ryszarda Wieczorka pokonała Dramę Zbrosławice 6:3. Następnie przyszły zwycięstwa z Górnikiem Bobrowniki Śląskie (11:0), LKS-em Żyglin (3:1) i Szombierkami (2:0). Ten ostatni mecz pozwolił naszej drużynie awansować na poziom wojewódzki w rozgrywkach pucharowych. We wtorkowe popołudnie podopieczni trenera Adama Burka staną przed szansą awansu do półfinału i poprawienia osiągniętego rok temu rezultatu.

 

Ostatni raz z rezerwami GKS-u Tychy mierzyliśmy się w sezonie 2017/2018. Miało to miejsce w II grupie piłkarskiej 4. ligi a oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Królowej Śląska. W pierwszym miesiącu rozgrywek wróciliśmy z Tychów z trzema punktami po bramkach Arkadiusza Kowalczyka oraz Szymona Wojtkowiaka (trafienie dla gospodarzy zaliczył Jakub Piątek), z kolei przed własną publicznością odnieśliśmy zwycięstwo po dwóch golach Krzysztofa Hałgasa w ostatnim kwadransie spotkania.

 

Pucharowe spotkanie GKS-u II Tychy z Polonią Bytom możecie obstawić u oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet. Ich zdaniem faworytem dzisiejszego starcia są goście, a zwycięstwo Niebiesko-Czerwonych wyceniane jest po kursie 1.38. Za trafne wytypowanie remisu we wtorkowym meczu, Superbet wypłaci Wam natomiast 5.75. Kurs na zwycięstwo drużyny gospodarzy, Superbet wycenia po kursie 5.25. Więcej zdarzeń dotyczących meczu GKS II Tychy – Polonia Bytom, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

Puchar Polski na szczeblu Śląskiego ZPN, sezon 2022/2023

Ćwierćfinał (16.05.2023 r.)

GKS II Tychy – BS Polonia Bytom

ul. Edukacji 7, Tychy

godz. 17:00

Transmisja: brak zgody klubu KP GKS Tychy.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę