Raport z przygotowań do rundy wiosennej

Polonia intensywnie trenuje na własnych obiektach przed rundą wiosenną sezonu 2020/2021. Mimo niekorzystnej aury, nie ma miejsca na odpoczynek a plan przygotowany przez sztab szkoleniowy jest realizowany bez przeszkód.

Poniżej przedstawiamy raport Kamila Rakoczego – trenera Polonii na temat obecnego okresu w planie przygotowawczym do wiosny:

Ten okres treningowy nazywamy w sztabie okresem beztlenowym, gdzie zawodnicy schodzą z boiska naprawdę zmęczeni i to widać po grach. Dziś odbyliśmy 12 gier w różnych konfiguracjach – całe tygodnie są ciężkie, oprócz tego spędzamy dużo czasu na siłowni, dwa razy w tygodniu mamy hipertrofię mięśniową. Teraz nie są istotne dla nas wyniki meczów sparingowych, skupiamy się na maksymalnym przygotowaniu do ligi, żeby nasi zawodnicy uzyskali świeżość i optymalną formę na czas, który wyznaczyliśmy i wszystkie mecze o punkty.

Grupa młodzieżowców, która z nami trenuje ma obowiązek wdrożyć się na nowych pozycjach, mamy trochę inną koncepcję budowy tego zespołu i każdego z nich próbujemy na nietypowych dla siebie ustawieniach. Mam nadzieję, że podniosą rękawice, uda im się zaadoptować do nowych założeń i będą tego wymierne efekty. Kolejne decyzje personalne będą podjęte po meczu z GKS-em Katowice. 

Z Polonią Bytom nadal trenują: Szymon Gemborys (Unia Kosztowy), Michał Rakowiecki (Piast Gliwice), Mateusz Duchowski (Ruch Chorzów). Ponadto w treningach z pierwszym zespołem udział biorą wychowankowie: Leon Fulianty, Maksymilian Pryga, Dawid Kozicki oraz bramkarz Szymon Smołka.

Pełny raport oraz wypowiedź zawodnika Polonii Bytom – Dominika Koniecznego, znajdziecie w naszej aplikacji.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę