Rozpoczyna się przeprowadzka do nowego domu – 2 września gramy u siebie!

Trwają ostatnie odbiory, a spółka Bytomski Sport Polonia Bytom otrzymała pozwolenie na użytkowanie nowego obiektu sportowego przy ul. Piłkarskiej 8. To może oznaczać tylko jedno – Poloniści rozpoczynają przeprowadzkę do nowego domu! Znamy datę pierwszego meczu Polonistów, którzy po pięciu latach zagrają u siebie z udziałem kibiców.

Przełom sierpnia i września jest wyjątkowym czasem dla najmłodszych członków niebiesko-czerwonej rodziny. Członkowie Akademii Polonii Bytom rozpoczęli wielką przeprowadzkę – zamienią tymczasowe, wysłużone kontenery na kolorowe, w pełni wyposażone szatnie, z odpowiednim zapleczem sanitarnym.

Podczas środowego spotkania z przedstawicielami mediów, władze Bytomia i Polonii Bytom, poinformowały, że wraz ze zbliżającym się rokiem szkolnym 2023/2024 młodzi piłkarze, podopieczni Akademii Polonii Bytom, rozpoczną treningi, korzystając z nowo powstałej infrastruktury. Nowy obiekt bytomskiej Polonii właśnie został dopuszczony do użytkowania. Budynek klubowy i boisko przy ul. Piłkarskiej 8 gwarantują młodzieży dogodne warunki do rozwoju, a trenerom Akademii dają szansę na doskonalenie pracy.

Jeszcze kilkanaście miesięcy temu w tym miejscu był tylko żwir i piach. Teraz udostępniamy kolejny nowoczesny obiekt sportowy. Priorytetem jest dla nas poprawianie warunków do trenowania młodzieży, dlatego w pierwszej kolejności oddajemy do użytkowania część obiektu stworzoną z myślą o piłkarskiej akademii. Kolejny etap prac ruszy już niebawem – mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.


Przed pierwszym treningiem na nowym obiekcie o swoich wrażeniach opowiedział także Janek Streicher, zawodnik akademii z rocznika 2011.

– Jestem niezwykle zadowolony i brakuje mi słów. Po tylu latach oczekiwania jak na to patrzę, to aż chcę już iść do kolegów pograć. W budynku najbardziej podobają mi się szatnie i osobne łazienki. Nie tak jak to było kiedyś, że mieliśmy jedną wspólną łazienkę i ciasne kontenerowe pomieszczenia – powiedział wychowanek bytomskiego Klubu.

To pierwszy z dwóch etapów tego przedsięwzięcia.

Spółka Bytomski Sport Polonia Bytom zapowiada ogłoszenie przetargu na realizację drugiego etapu inwestycji już w najbliższych tygodniach. Zgodnie z założeniami, prace obejmą budowę drugiej trybuny rozbudowę dróg wokół obiektu oraz wykończenie górnych kondygnacji budynku.

Drużyna i kibice znowu u siebie

Obiekt spełnił wszelkie wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej, co oznacza, że drużynę seniorów oraz kibiców czeka powrót do domu. Niebiesko-czerwony zespół bytomskiej Polonii po pięciu latach tułaczki po okolicznych obiektach sportowych będzie mógł już wkrótce gościć drużyny przyjezdne we własnych progach. Przypieczętowaniem tego faktu będzie rozegranie pierwszego meczu domowego z Pogonią Siedlce w ramach rozgrywek 2. Ligi.

Narzuciliśmy sobie bardzo wyśrubowane terminy, chcemy jak najszybciej rozpocząć ligowe zmagania w swoim obiekcie i dla naszych kibiców. Pozwolenie na użytkowanie otrzymaliśmy w zeszłym tygodniu, wczoraj odbyła się weryfikacja obiektu przez Polski Związek Piłki Nożnej, mamy pozytywne opinie Policji i Straży pożarnej. Lada moment powinniśmy otrzymać zgodę na organizację imprezy masowej. Teraz dniem i nocą uczymy się obsługi nowego obiektu, żeby rozegrać tu pierwszy mecz seniorów – mówi Sławomir Kamiński, prezes spółki Bytomski Sport Polonia Bytom.

Pierwszy ligowy mecz już 2 września

Planowany powrót rozgrywek piłkarskich, choć już nie na ul. Olimpijską 2, a sąsiadującą ulicę Piłkarską 8, wiąże się także ze startem sprzedaży biletów na pierwszy mecz domowy po 5 latach. Bytomski klub uruchamia nowy system sprzedaży biletów dla swoich sympatyków. Już lada moment w mediach społecznościowych Polonii Bytom, znajdą się informacje na ten temat.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę