Szymon Jopek kontuzjowany. Pomocnika czeka dłuższa przerwa

Niestety drużyna Polonii Bytom będzie musiała przez dłuższy okres czasu radzić sobie bez jednego z kluczowych graczy. Z kontuzją zmaga się bowiem Szymon Jopek.

Przypomnijmy, że Jopek trafił na ul. Piłkarską latem 2023 roku w ramach wypożyczenia z Puszczy Niepołomice. Pomocnik jest jednym z podstawowych ogniw w układance trenera Łukasza Tomczyka. Do tej pory 25-latek zagrał dla Królowej Śląska w 20 meczach, na której składają się występy w 2. Lidze, a także Pucharze Polski.

Niestety aktualnie zespół musi radzić sobie Szymona, którego zabrakło już w spotkaniach z Pogonią Siedlce, Wisłą Puławy, a także rezerwami ŁKS-u Łódź. Jopek nabawił się urazu podczas jednego z treningów.

– Jest to uraz nasady bliższej piątej kości śródstopia. Doszło do pęknięcia niepełnościennego, które zostanie zaopatrzone śrubą, co pozwoli na dużo szybsze dojście do pełnej sprawności – informuje fizjoterapeuta Polonii, Marcin Pasella. – Mamy nadzieję, że gdzieś w połowie maja wróci do truchtu i zaczniemy wprowadzać go w trening piłkarski – dodaje.

Szymonowi życzymy jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę