Polonia musi zaczekać na 1. Ligę. KKS lepszy w barażach

Niestety droga do 1. Ligi została zamknięta przed Polonia w dzisiejszym meczu barażowym. Po zaciętej rywalizacji Niebiesko – Czerwoni przegrali z KKS-em Kalisz 1:0 (0:0).

Początek spotkania przebiegał zdecydowanie pod dyktando Polonii. W 7. minucie Niebiesko – Czerwoni egzekwowali rzut wolny. Ściślak dobrze dokręcił piłkę, zamykał jeszcze Piekarski i ostatecznie niewiele zabrakło do zdobycia bramki.

Chwilę później stuprocentową okazje miał KKS. Podczas wznowienia od naszej bramki Gajda sprezentował Sobolowi piłkę tuż przed naszą bramką. Zawodnik gospodarzy uderzył za mocno, futbolówka trafiła w poprzeczkę i zatańczyła przed linią, lecz ostatecznie nie wylądowała w siatce.

W 28. minucie Romanowski podjął niemal identyczną próbę jak w ostatnim meczu z rezerwami Lecha, po której zdobył gola. Tym razem strzał z dystansu był jednak niecelny. Dwie minuty później Królowa Śląska miała rzut rożny. Do piłki podszedł Ściślak, który znowu próbował wkręcić ją do bramki, ale Krakowiak ofiarnie interweniował.

Kolejna akcja była przysłowiową „setką” dla Niebiesko – Czerwonych. Bytomianie wyszli z szybką kontrą. Romanowski dograł do wbiegającego w pole karne Wojtyry. Napastnik przerzucił piłkę nad rywalami i wyszedł sam na sam z golkiperem, lecz finalnie przestrzelił.

Na początku drugiej części gry do dwóch sytuacji doszedł Zieliński. Najpierw skrzydłowy próbował wykończyć dośrodkowanie Romanowskiego, a później po zamieszaniu z rzutu rożnego strzelał z pola karnego. W obu sytuacjach niestety zabrakło precyzji.

W 61. minucie ponownie bohaterem naszego zespołu mógł zostać Ściślak. Po krótkim rozegraniu z rzutu rożnego pomocnik zdecydował się na potężny strzał z dystansu. W tym miejscu należy jednak pochwalić Krakowiaka, który popisał się fenomenalną paradą. Bramkarz nie dał się także zaskoczyć osiem minut później podczas próby głową Pochcioła.

Decydująca dla całego meczu okazała się 76. minuta. Kieliba bardzo dobrze dośrodkował z prawej strony, niemal z linii końcowej. Między naszymi defensorami wyskoczył Sobol i uderzeniem głową pokonał Szymkowiaka. Zawodnik gospodarzy mógł podwyższyć w 82. minucie, lecz jego dobry strzał z dystansu powstrzymał nasz golkiper.

Polonia próbowała odmienić losy spotkania, ale nawet ofensywne zmiany w końcówce nie przyniosły pożądanego rezultatu. Dodatkowo gospodarze kradli czas w końcowych minutach, w efekcie czego zawodnikom puściły nerwy i sędzia Stefański pokazał kilka żółtych kartek.

Ostatecznie to KKS Kalisz zameldował się w finale barażów o awans do Fortuna 1. Ligi.

KKS Kalisz – Polonia Bytom 1:0 (0:0)