Spółka Bytomski Sport zmodernizuje boisko piłkarskie za 3,5 mln zł!

Za 3,5 mln zł netto zostanie zmodernizowane boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Olimpijskiej w Bytomiu. 31 maja w siedzibie Bytomskiego Sportu Sp. z o.o. /spółka miejska/ otwarte zostaną oferty na realizację tej inwestycji. Całość dofinansowana będzie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki kwotą ponad 1,5 mln zł.

Umowę z Ministerstwem Sportu i Turystyki – spółka Bytomski Sport podpisała już 5 października 2016 roku. Zgodnie z projektem modernizacji wyremontujemy nie tylko boisko, ale obiekt dostosujemy dla potrzeb osób niepełnosprawnych, budując podest dla osób korzystających z wózków inwalidzkich, przeznaczoną do oglądania rozgrywek piłkarskich – mówi Jakub Snochowski, prezes Bytomskiego Sportu. Dla niepełnosprawnych dostosowane zostaną także miejsca parkingowe oraz nowy ciąg komunikacyjny, który poprawi i ułatwi poruszanie się po obiekcie – dodaje Snochowski.

Pierwsze prace związane z modernizacją boiska ruszą w okresie 4 miesięcy od podpisania umowy. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 3,5 mln złotych, z czego 1 596 100 zł będzie pochodziło z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Po gruntownym remoncie obiekt będzie ogólnodostępny.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę