Akademia BS Polonii Bytom: Środa pod znakiem strzelanin

Aż 17 goli padło w trzech środowych meczach z udziałem zespołów Akademii BS Polonii. W Dąbrowie Górniczej wysokie zwycięstwo odnieśli trampkarze, zaś w Katowicach i Gliwicach górą byli rywale.

Z pierwszej wygranej w sezonie mogli w środowe popołudnie cieszyć się trampkarze Akademii BS Polonii. Po remisie z Rozwojem Katowice i porażce z Rakowem Częstochowa, przyszły trzy punkty na premierowym w tej rundzie wyjeździe. Co prawda po pierwszej połowie Niebiesko-Czerwoni bezbramkowo remisowali w Dąbrowie Górniczej z MUKP, ale po niej worek z golami się rozwiązał. Listę strzelców otworzył skutecznym wyegzekwowaniem rzutu karnego Stachoń, potem dwukrotnie do siatki trafił Kiełbowicz, a rezultat ustalił Frącek. Popisał się ładnym lobem nad bramkarzem po przytomnym dograniu Skicy.

– Drużyna z Dąbrowy cofnęła się bardzo nisko do obrony, przez co mieliśmy problemy z konstruowaniem ofensywnych akcji. Cały czas dążyliśmy jednak do zwycięstwa. To w drugiej połowie przyniosło skutek w postaci czterech goli. Cieszymy się z tego zwycięstwa, ale myślami wybiegamy już do sobotniego meczu z Górnikiem Zabrze – podkreślał Wojciech Mróz, trener trampkarzy Akademii BS Polonii.

3. KOLEJKA I LIGI WOJEWÓDZKIEJ TRAMPKARZY C1 (rocznik 2005)
środa, 28 sierpnia, godz. 17:00
MUKP Dąbrowa Górnicza – BS Polonia Bytom 0:4 (0:0)
0:1 – Stachoń (karny)
0:2 – Kiełbowicz
0:3 – Kiełbowicz
0:4 – Frącek

BS Polonia Bytom: Drohobicki – Zieliński, Frącek, Maśnica, Zakrzewski, Stachoń, Anklewicz, Lazaj, Piątek, Kiełbowicz, Sęk oraz Bajerkiewicz, Zubel, Topolewski, Bednarski, Skica, Słodczyk.
Trener Wojciech MRÓZ.

***
Wciąż bez punktu w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej trampkarzy z rocznika 2006 pozostaje BS Polonia Bytom. Niebiesko-Czerwoni w środowe popołudnie doznali wysokiej porażki w Gliwicach. Piast wygrał aż 7:1, a walczący ambitnie do końca nasi młodzi zawodnicy honorową bramkę zdobyli przy stanie 6:0.

Wymogi tej drugiej ligi zawieszają naszym chłopakom poprzeczkę wysoko. Tężyzną fizyczną nie górujemy nad rywalami, a wręcz przeciwnie. Tu sama motoryka jest w stanie zrobić różnicę, a mierzymy się z zespołami, w których grają zawodnicy o 2-3 głowy wyżsi. Nie potrafiliśmy przez to przeciwstawić się Piastowi. Piłkarsko, mimo srogiego wyniku, próbowaliśmy robić swoje. Rozgrywaliśmy piłkę od bramki, strzeliliśmy gola po bardzo ładnej akcji. Wiele z naszych prób kończyło się stratami piłki, a w konsekwencji – goli. Okazali się poza naszym zasięgiem, spróbujemy z nimi powalczyć o punkty w rewanżu. Teraz przed nami spotkanie z GKS-em Katowice, które też wskaże nam, w którym miejscu jesteśmy – stwierdził Mateusz Markiewicz, trener trampkarzy młodszych Akademii BS Polonii Bytom

2. kolejka II LIGI WOJEWÓDZKIEJ TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2 (rocznik 2006)
Piast Gliwice – BS Polonia Bytom 7:1 (5:0)
Bramka dla Polonii: Wąsek (na 6:1).

BS Polonia Bytom: Zagórski – Reszke, Pachoński, Cichowlas, Nowak, Jurkowski, Bajerkiewicz, Skórka, Streicher, Jaworski, Hullin oraz Czempiel, Cichy, Wąsek, Olszewski, Kupijaj, Piecka.
Trener Mateusz MARKIEWICZ.

***
Wysoką wyjazdową porażkę z GKS-em Katowice zanotowali dzisiejszego ranka młodzicy Akademii BS Polonii Bytom. Podopieczni Piotra Koniecznego na terenie mocnego przeciwnika stracili 5 bramek.

Drużyna GKS-u w poprzednim sezonie wygrała ligę, a i tym razem pokazała duży potencjał ludzki. To przede wszystkim mocno wyselekcjonowana ekipa, rywal z najwyższej półki. Gra się tak, jak on pozwala, a tym razem nie pozwolił na wiele, był mocniejszy pod wieloma względami. Dziękuję chłopakom, że bardzo dzielnie i ambitnie się bronili, zostawili na boisku mnóstwo sił i serca. Fajnie podeszli do sprawy. Mieliśmy też nawet kilka swoich sytuacji, ale niestety nie zostały one wykorzystane – skwitował trener Konieczny.

Młodzicy po dwóch kolejkach mają na koncie punkt. Kolejny mecz w ramach I ligi wojewódzkiej rozegrają w niedzielę, kiedy to podejmą Fortecę Świerklany.

2. KOLEJKA I LIGI WOJEWÓDZKIEJ MŁODZIKÓW D1 (2007)
GKS Katowice – BS Polonia Bytom 5:0 (2:0)
BS Polonia Bytom: Fluder – B. Konieczny, Imiołczyk, Streicher, Spendel, Pasternak, Lefanczyk, Ferster, Medaj oraz Miller, Malinowski, Siudak.
Trener Piotr KONIECZNY.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę