Akademia BS Polonii Bytom: weekendowe granie na Piłkarskiej!

Sezon w rozgrywkach juniorskich stale rozpędza się. W ten weekend do walki o ligowe punkty wkraczają drużyny orlików. Czeka nas siedem meczów z udziałem zespołów Akademii BS Polonii, w tym sześć – domowych!

Zaczynamy w sobotni ranek, bo już o 9:00 rozbrzmieć ma pierwszy gwizdek starcia trampkarzy młodszych z GKS-em Katowice. Podopieczni trenera Mateusza Markiewicza w II lidze wojewódzkiej zgromadzili dotąd punkt za remis ze Skrą Częstochowa. W środę ulegli Piastowi Gliwice.

Potem pierwsze domowe spotkanie w tej rundzie rozegrają juniorzy młodsi. Nasi trzecioligowcy po pewnej wygranej z Gwarkiem Tarnowskie Góry tym razem będą chcieli znaleźć sposób na Concordię Knurów. Ten mecz zacznie się o 11:00.

Za kolejne dwie godziny – derby trampkarzy. W ramach I ligi wojewódzkiej drużyna prowadzona przez Wojciecha Mroza zagra z Górnikiem Zabrze. Po trzech kolejkach ma 4 punkty, poprzednio pokonała na wyjeździe MUKP Dąbrowa Górnicza.

Niedzielę przy Piłkarskiej rozpoczniemy o 9:30 konfrontacją juniorów starszych z Victorią Częstochowa. Zespół trenerów Mużyłowskiego i Włoki wybiegnie na ligowe boisko po raz pierwszy w tym sezonie. Przed tygodniem, na inaugurację, skończyło się remisem z inną częstochowską ekipą – Stradomem.

O 11:30 trzecią kolejkę I ligi wojewódzkiej młodzików zagrają zawodnicy trenera Piotra Koniecznego. Jak na razie, zgromadzili 1 punkt za remis z Żywiecką APN i porażkę z GKS-em Katowice. Teraz zmierzą się z Fortecą Świerklany. Jedyny wyjazd czeka młodzików. Do Zabrza, na konfrontację z Górnikiem. Dla graczy trenera Szymona Morgały będzie to inauguracja sezonu. Weekend Akademii podsumujemy spotkaniem orlików z rocznika 2009 (trener Andrzej Buchcik) z AP Champions Tarnowskie Góry. A potem – wszyscy na Szombierki, gdzie o 17:00 w ramach III grupy III ligi nasi seniorzy podejmą Piasta Żmigród.

Przypominamy też o festynie rodzinnym na zakończenie wakacji, organizowanym w sobotę przy Olimpijskiej przez Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom. To świetna okazja, by połączyć mecz z wizytą na festynie – albo odwrotnie. Do zobaczenia!

II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY MŁODSZYCH C2 (2006)
BS Polonia Bytom – GKS Katowice
sobota, 31 sierpnia, godz. 9:00, boisko przy ul. Piłkarskiej

III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH B1 (2003/04)
BS Polonia Bytom – Concordia Knurów
sobota, 31 sierpnia, godz. 11:00, boisko przy ul. Piłkarskiej

I LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY C1 (2005)
BS Polonia Bytom – Górnik Zabrze
sobota, 31 sierpnia, godz. 13:00, boisko przy ul. Piłkarskiej

II LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW STARSZYCH A1 (2001/02)
BS Polonia Bytom – Victoria Częstochowa
niedziela, 1 września, godz. 9:30, boisko przy ul. Piłkarskiej

III LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW D2 (2008)
Górnik Zabrze – BS Polonia Bytom
niedziela, 1 września, godz. 11:00, Zabrze

I LIGA WOJEWÓDZKA MŁODZIKÓW D1 (2007)
BS Polonia Bytom – Forteca Świerklany
niedziela, 1 września, godz. 11:30, boisko przy ul. Piłkarskiej

IV LIGA OKRĘGOWA ORLIKÓW E1 (2009)
BS Polonia Bytom – AP Champions Tarnowskie Góry
niedziela, 1 września, godz. 13:00, boisko przy ul. Piłkarskiej

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920