Akademia BS Polonii: Słodko-gorzka sobota naszych drużyn

Juniorzy młodsi pokonali Gwarka Tarnowskie Góry, zaś trampkarze młodsi ulegli Skrze Częstochowa w dzisiejszych meczach drużyn Akademii BS Polonii Bytom o ligowe punkty.

Juniorzy młodsi wywieźli komplet „oczek” z Tarnowskich Gór. Wygrali z Gwarkiem 3:1 po szalonej końcówce. Jeszcze w 85. minucie było 1:0, potem padły trzy gole. W obu połowach do siatki trafił Denis Bardl, zaś rezultat ustalił Kamil Szczypiński.

– Warunki na boisku, na jakim przyszło nam grać, były niełatwe. Trzeba wykazać się było dużą wolą walki i ambicją. Chłopaki włożyli w ten mecz sporo zdrowia, lepiej umieliśmy się odnaleźć na tej murawie – podsumował Daniel Sroka, jeden z trenerów naszych juniorów młodszych, którzy w ramach 2. kolejki III ligi wojewódzkiej zagrają za tydzień z Concordią Knurów.

III LIGA WOJEWÓDZKA JUNIORÓW MŁODSZYCH B1 (2003/04)
Gwarek Tarnowskie Góry – BS Polonia Bytom 1:3 (0:1)
0:1 – Bardl, 34 min
0:2 – Bardl, 85 min
1:2 – 88 min
1:3 – Szczypiński, 90+1 min

BS Polonia Bytom: Smołka – Garbas, Pytek, Sojka, Mieczkowski, Ulaszek, Wójcik, Szczypiński, Wawrzinossek, Bobiński, Bardl oraz Drzewiecki, Fedak, Pryga.
Trenerzy Daniel SROKA i Kamil RAKOCZY.

***

Od porażki zaczęli z kolei sezon trampkarze młodsi. Występujący w II lidze wojewódzkiej młodzi bytomianie ulegli dziś przy ul. Piłkarskiej drużynie Skry Częstochowa. Co prawda na pierwszą straconą bramkę odpowiedzieli trafieniem Pawła Wilka, ale w drugiej połowie decydujące słowo należało do gości spod Jasnej Góry.

– To był mecz walki, z wieloma fragmentami gry w środku pola. Pierwsza połowa była w miarę równa, z lekką przewagą Skry, ale bez klarownych okazji. Próbowaliśmy budować ataki od tyłu, przebijać się przez wysoki pressing przeciwnika. Skra była agresywna, z czym mieliśmy problemy, bo w naszym składzie grało kilku chłopaków z młodszego, 2007 rocznika. Mimo tego, udało nam się przeprowadzić kilka bardzo ładnych akcji, momentami długo utrzymywaliśmy się przy piłce. W drugiej połowie mieliśmy dwie „setki”, których nie wykorzystaliśmy. A jeśli nie wykorzystujesz – to przegrywasz – podsumował trener Mateusz Markiewicz.

Już w środę trampkarze młodsi w ramach 2. kolejki zagrają na wyjeździe z Piastem Gliwice.

II LIGA WOJEWÓDZKA TRAMPKARZY C2 (2006)
BS Polonia Bytom – Skra Częstochowa 1:2 (1:1)
0:1 – 16 min, 1:1 – Wilk, 38 min, 1:2 – 64 min

BS Polonia Bytom: Zagórski – Streicher, Pachoński, Nowak, Konieczny, Cichowlas, Wilk, Hullin, Skórka, Bajerkiewicz, Kupijaj oraz Wąsek, Woźniak, Cichy, Niziołek, Olszewski, Jaworski.
Trener Mateusz MARKIEWICZ.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę