Akademia Polonii Bytom wysoko oceniona przez PZPN!

W ubiegłym tygodniu na zajęciach Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom, została przeprowadzona wizyta edukacyjna z Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Z radością możemy wszystkich naszych sympatyków poinformować, iż zajęcia, na których obecni byli trenerzy monitorujący, zostały ocenione bardzo wysoko!

 

W grudniu informowaliśmy Was o przyjęciu naszej Akademii Piłkarskiej do III cyklu Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN. Z myślą o prawidłowym funkcjonowaniu zajęć piłkarskich, a także dostosowaniem się do najwyższych kryteriów panujących w programie, szkółki piłkarskie poddawane są wizytom monitorującym. Wizyta na treningu naszej Akademii odbyła się w ubiegły wtorek, a trener monitorujący przypatrywał się pracy trenerów oraz młodych zawodników z grupy Żaków oraz Orlika Młodszego.

 

O krótkie podsumowanie efektów wizyty poprosiliśmy dyrektora sportowego Polonii Bytom, Tomasza Stefankiewicza:

Bardzo się cieszę, że kolejna wizyta monitorująca, którą przeprowadzili przedstawiciele Polskiego Związki Piłki Nożnej, zakończyła się dla nas pozytywnym wynikiem. Ostatnia wizyta miała charakter wizyty edukacyjnej, w której udział wzięli praktycznie wszyscy trenerzy pracujący z grupami Certyfikacyjnymi. Nieobecny był jedynie trener Wojciech Mróz, który obecnie przebywa na kursie UEFA Youth Elite.

Warto podkreślić, że wszystkie wizyty monitorujące w 2021 roku zakończyły się dla nas pozytywnie, z wynikiem w granicach 90 punktów lub więcej (przy maksymalnej punktacji 100). To pokazuje, że pracujemy na bardzo wysokim poziomie w zakresie organizacji pracy akademii szkolenia młodzieży.

Tym bardziej cieszymy się z pozytywnego wyniku ostatniej wizyty, gdyż oceniani byliśmy pod kątem wprowadzonych zmian w naszym autorskim programie szkolenia i jak pokazuje wynik kontroli, proces wdrożenia przebiega pomyślnie i zgodnie z naszym planem.

 

Punktacji podlegały trzy części treningu, do których należały: obszar dokumentacji procesu szkoleniowego, obszar metodyczno-coachingowy oraz obszar organizacyjny treningu. Całość została oceniona przy wysokiej punktacji prawie 91 punktów na 100 możliwych, co daje wszystkim naszym zawodnikom dobry wyznacznik do pracy wykonywanej podczas zajęć organizowanych prze nasz klub.

 

Zadowolenia z pozytywnej oceny pracy klubu nie krył również Prezes BS Polonia Bytom, Pan Sławomir Kamiński:

Na przystąpienie do Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN zdecydowaliśmy się już kilka lat temu. Jest to dla nas bardzo ważny program, gdyż uczestniczymy w nim czy współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Od początku naszym założeniem było zdobycie Srebrnej Gwiazdki, jednak gdy nasza infrastruktura oraz nasze zasoby pozwolą na to, aby aplikować o Złotą, to z pewnością wtedy z tego skorzystamy.

Samo zdobycie tej Gwiazdki, a ostatnio ponowne przystąpienie do III cyklu programu, traktujemy jako początek misji. Jej utrzymanie wiąże się z licznymi formalnościami i wizytami monitorującymi. Za nami kolejna wizytacja edukacyjna, podczas której zostaliśmy ocenieni bardzo wysoko. Cieszymy się i będziemy chcieli ten poziom szkolenia utrzymać, ponieważ profesjonalizuje to rozwój bytomskiej młodzieży.

Udział w tym programie jest dla nas prestiżowy, a także pozwolił nam się wiele nauczyć. Mam nadzieję, że te dobre piłkarskie praktyki, które dzięki Programowi Certyfikacji PZPN zostały wprowadzone, będą przekładały się na funkcjonowanie również innych sekcji naszego klubu.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę