Aktualizacja listy transferowej Polonii Bytom przed wznowieniem rozgrywek

Do rozpoczęcia piłkarskiego grania o punkty w rozgrywkach 2. Ligi pozostało coraz mniej czasu. Ostatecznego kształtu przybiera natomiast kadra pierwszej drużyny Polonii Bytom, która już za 10 dni rozegra pierwszy w tym roku mecz o stawkę. W związku z tym zaktualizowana została lista transferowa graczy Niebiesko-Czerwonych, o której po raz pierwszy klub informował jeszcze w styczniu.

Na liście transferowej przed rundą rewanżową sezonu 2023/2024 dostępni są nadal następujący zawodnicy:

  • Eryk Mirus

Młodzieżowy bramkarz do Polonii Bytom zawitał przed rozpoczęciem ubiegłego sezonu. Na swoją szansę debiutu czekał do 13. kolejki, a kojarzona głównie z pechem liczba okazała się jednak dla urodzonego w Krakowie zawodnika szczęśliwa. Miejsca w bramce Królowej Śląska nie oddał już do końca sezonu, ośmiokrotnie zachowując w zwycięskim dla Polonii sezonie czyste konto. W trwającym sezonie wychowanek Cracovii wystąpił na drugoligowych boiskach 14 razy, dwukrotnie nie dając się pokonać rywalom.

Eryk Mirus podczas domowego meczu Polonistów we wrześniu ubiegłego roku z Pogonią Siedlce.

  • Mateusz Młynarczyk

Sprowadzony przed rozpoczęciem obecnego sezonu z rezerw Śląska Wrocław 24-letni zawodnik nie zdołał zadebiutować w meczu ligowym Królowej Śląska. Urodzony w Gdyni gracz występował jesienią głównie w A-klasowych rezerwach Polonii Bytom, w meczach której sześciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Na pierwszym planie Mateusz Młynarczyk podczas meczu drugiej drużyny Polonii Bytom.

  • Łukasz Norkowski

Na liście transferowej widnieje także 23-letni Łukasz Norkowski. Sprowadzony do bytomskiego klubu ubiegłej zimy zawodnik podczas rundy rewanżowej poprzedniego sezonu wystąpił we wszystkim meczach Polonistów na trzecioligowym poziomie. Po awansie do rozgrywek 2. ligi, Norkowskiego na szczeblu centralnym oglądaliśmy w pięciu spotkaniach.

Przy piłce pomocnik Polonii Bytom, Łukasz Norkowski.

  • Grzegorz Ochwat

Po trwających półtora roku wypożyczeniach do trzecioligowych klubów, latem do Polonii Bytom powrócił Grzegorz Ochwat. 21-letni napastnik w ostatnich miesiącach wziął udział w sześciu meczach 2. ligi. Częściej otrzymywał szansę w rozgrywkach A-klasy, gdzie w barwach drugiej drużyny Niebiesko-Czerwonych zdobył sześć bramek.

Grzegorz Ochwat w niebiesko-czerwonej koszulce podczas ligowego meczu w Puławach.

  • Łukasz Zejdler

Doświadczony, boczny obrońca miał spory wpływ w awansie Polonii Bytom do rozgrywek 2. ligi w zeszłym sezonie. Jesienią na drugoligowych boiskach 31-latka oglądaliśmy dwanaście razy. Łukasz Zejdler osiem z tych meczów rozpoczynał w wyjściowym składzie, spędzając łącznie na placu gry 765 minut.

Łukasz Zejdler (z prawej) w meczu ligowym przeciwko swojej byłej drużynie, GKS-owi Jastrzębie.


Zawodnicy nadal dostępni w ramach opcji transferów czasowych to Mateusz Anklewicz (rocznik 2005) oraz Borys Łysko (rocznik 2007). Obaj młodzieżowcy ligową jesień sezonu 2023/2024 spędzili odpowiednio w III-ligowym Gwarku Tarnowskie Góry (5 rozegranych spotkań, 83 minuty spędzony na boisku) oraz IV-ligowej LZS-ie Piotrówka (9 meczów, blisko 700 minut gry).

Borys Łysko (z lewej) jesienią był podstawowym zawodnikiem klubu z Piotrówki. // Fot. Przemysław Nijakowski

 

Mateusz Anklewicz gratuluje kolegom z drużyny po wygranym meczu Gwarka z LKS-em Goczałkowice. // Fot. W małym obiektywie piłkarskim

 

O dalszych informacjach dotyczących klubowej przyszłości zawodników wystawionych przez Klub na listę transferową, będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę