Andrzej Orzeszek “…musimy solidnie przygotować się do rundy wiosennej”

Jakie panują nastroje wśród drużyny po zakończeniu rundy jesiennej?

Kończąc jesienną rundę na ostatnim miejscu, nastroje nie mogą być dobre. Zdajemy sobie sprawę z tego, że zawiedliśmy samych siebie, zarząd oraz naszych kibiców. Przede wszystkim zawiodła skuteczność, a błędy popełniane w defensywie za często kończyły się bramkami.

W rundzie jesiennej  wydobył Pan z piłkarzy maksimum umiejętności czy czegoś zabrakło?

Mogę ocenić jedynie ostatnie osiem meczów.
Liczba zdobytych punktów, nie wystawia dobrej oceny, ale w tych ośmiu spotkaniach nie byliśmy zespołem gorszym od przeciwników. Cztery mecze zagrane w Bytomiu to  dobre spotkania. Mecz z Błękitnymi Stargard, dobra druga połowa z Kotwicą Kołobrzeg, gdzie zwycięstwo uciekło nam w doliczonym czasie gry. Najlepsze spotkanie w naszym wykonaniu było z Odrą Opole, gdzie na pewno nie zasłużyliśmy na porażkę oraz kiedy zremisowaliśmy z Polonią Warszawa. W meczach wyjazdowych, które przegraliśmy mieliśmy swoje sytuacje, ale zawiodła skuteczność.
Podczas spotkania z Olimpią Elbląg wynik meczu był otwarty przy stanie 2-1 dla Olimpii, wtedy sędzia powinien podyktować rzut karny dla Polonii, niestety gwizdek milczał, a przy sytuacji na 3 -1 nie zauważył, że zawodnik Olimpii przyjmuje piłkę w polu karnym ręką i w wyniku tego zostaliśmy ukarani rzutem karnym tracąc zawodnika. Można powiedzieć, że wtedy nasze szanse na korzystny wynik niestety uciekły. Było kilka spotkań, gdzie na nasze wyniki kontrowersyjny wpływ miały decyzje sędziów, ale tutaj nie chciałbym szukać usprawiedliwienia. 

Analizując spotkania zastanawiamy się jak dany mecz mógłby się potoczyć, gdyby te decyzje były zgodne z tym, co widzimy na zapisie video. Problemem było też, że na skutek kontuzji czy kartek, nie mieliśmy do dyspozycji wszystkich zawodników, których byśmy chcieli grać.

Szykuje Pan jakieś wzmocnienia dla drużyny Polonii?

Zimowe okienko transferowe jest trudne, zawodnicy mają ważne kontrakty do czerwca 2017 roku.
Analizujemy możliwość pozyskania kilku zawodników, ale to dwie strony muszą być zainteresowane. My przede wszystkim musimy solidnie przygotować się do rundy wiosennej.

Jak będzie wyglądał okres przygotowawczy?

Na początku stycznia rozpoczynamy zajęcia, w planach jest obóz w Gutowie oraz seria spotkań sparingowych.

W sobotę 3 grudnia pierwsze sparingi czy zobaczymy już pierwszych testowanych piłkarzy?

W sobotę zaplanowaliśmy dwa sparingi, chcemy żeby zagrali zawodnicy, którzy mało grali, kilku zawodników będziemy chcieli przetestować, oczywiście jak warunki pogodowe pozwolą.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę