Baraże czas zacząć. Starcie numer “1” przed nami. Polonia Bytom – Ruch Radzionków 16 czerwca godzina 17:00 ul. Olimpijska 2.

W końcu! 30 kolejek rozegranych w II grupie śląskiej Haiz IV ligi to zdaniem związkowych działaczy za mało, aby wyłonić drużynę, która zagra w sezonie 2018/19 w III lidze. W związku z tym czeka nas jeszcze jeden krok do postawienia, a więc spotkania barażowe. Spotkania barażowe, które tym razem nabierają szczególnej rangi, gdyż ze względu na naszego przeciwnika, okazują się także spotkaniami derbowymi. Jutro rywalem niebiesko-czerwonych w pierwszym spotkaniu barażowym o III ligę będzie nasz lokalny przeciwnik – Ruch Radzionków.

Polonia i Ruch, czyli zespoły, które swoje spotkania rozgrywają w tym samym mieście – Bytomiu. Polonia i Ruch, czyli zespoły, które w 30 spotkaniach rozgrywek Haiz IV ligi uzbierały tyle samo punktów – 64. W końcu Polonia i Ruch, czyli zespoły, których miejsce znajduje się na pewno nie w IV lidze. Analogii możemy znaleźć więcej. Po rundzie jesiennej zarówno Polonia, jak i Ruch, zajmowały zaledwie drugie pozycje w ligowych tabelach. Wiosna należała jednak do naszych drużyn. Nasz zespół ze stadionu przy ul. Olimpijskiej stworzył swoistą twierdzę, której zdobyć nie udało się żadnej drużynie w tym roku. Ruch natomiast nie odniósł żadnej porażki w spotkaniach wyjazdowych rozgrywanych w 2018. W sobotę jedna z tych serii przejdzie do historii. Jutrzejsze spotkanie będzie także pojedynkiem snajperów. Robert Wojsyk, a więc dobrze znana postać przy Olimpijskiej, nasz były zawodnik, który od momentu przejścia do Radzionkowa strzela jak na zawołanie, okazał się bezkonkurencyjny w I grupie, pokonując bramkarzy drużyn przeciwnych ponad dwudziestokrotnie. Z kolei w naszej drużynie objawieniem wiosny okazał się Bartosz Giełażyn, któremu do wyniku Wojsyka trochę brakuje, jednak pamiętać trzeba, że nasz snajper rozegrał na Śląsku zaledwie jedną niepełną rundę.

Polonię i Ruch łączą także postaci szkoleniowców. Wspominaliśmy już wczoraj na łamach naszego serwisu o relacji, która łączy trenera Trzeciaka z trenerem Rakoczym. Jednak nie tylko trenerzy obydwu drużyn mają powiązania z przeciwnymi klubami. Wspomnieć trzeba, że asystenci trenera Rakoczego, a więc Piotr Rocki i Marcin Dziewulski także grali przy Olimpijskiej. Patrząc dalej w skład Cidrów widzimy takich zawodników jak Banaś, Harmata, Piecuch, czy wspomniany wcześniej Wojsyk, którzy wiele lat spędzili na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka. Nie działa to tylko w jedną stronę. W naszym zespole Marcin Suchański, Aleksander Mużyłowski, Andrzej Buchcik, czy też Wojciech Mróz także w swoim CV mają zespół grający przy ul. Narutowicza.

Ostatni z wymienionych – Wojciech Mróz, pamięta nawet ostatnie starcie Polonii z Cidrami przy Olimpijskiej. Prawie siedem lat temu radzionkowianie pokonali nasz zespół, a jedną z bramek strzelił nie kto inny, jak Piotrek Rocki.

Historia ostatnich naszych bezpośrednich pojedynków nie przemawia za Polonią. Dość powiedzieć, że z pięciu takich dwumeczów, rozegranych na boiskach pierwszej (w sezonie 2011/12), trzeciej (2003/04 i 2004/05) oraz starej drugiej ligi (1996/97 i 1997/98) pięć razy lepsi byli piłkarze Ruchu, a ostatnie zwycięstwo nad lokalnym rywalem przy Olimpijskiej zanotowaliśmy w 2004 roku.

W jutrzejszym spotkaniu to nie liczby będą jednak miały znaczenie. Wychodząc na boisko, obie jedenastki zrobią wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy rezultat przed spotkaniem w Radzionkowie, które zakończy zmagania IV ligi w sezonie 2017/18. Nasi zawodnicy nie patrząc na to, że w opinii mediów stawiani są w roli faworyta, zapewne uczynią wszystko, aby ucieszyć komplet publiczności, który zasiądzie jutro przy Olimpijskiej.

Tak, dokładnie tak. W chwili publikacji tej zapowiedzi, mamy informacje, że w kasach stadionowych przed jutrzejszym spotkaniem pozostały już tylko pojedyncze wejściówki, które zapewne szybko znajdą swoich nabywców. Nie musimy w związku z tym specjalnie już Państwa zapraszać na Olimpijską. Pozostaje nam jedynie liczyć na gorący doping, doskonałą atmosferę, fantastyczne spotkanie, które zakończy się zwycięstwem naszej drużyny!

Spotkanie Polonia Bytom – Ruch Radzionków rozpocznie się jutro o godzinie 17:00. Wszystkich, dla których nie znajdzie się wolne miejsce na stadionie, zapraszamy na naszą relację, którą jak zwykle można będzie śledzić na naszym profilu na Facebooku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę