“Bardzo cieszy nas powrót na ligowe murawy, jesteśmy głodni gry i zwycięstw!” Zawodnicy Polonii Bytom przed spotkaniem z rezerwami Miedzi Legnica

Środowe popołudnie coraz bliżej, a to oznacza, że także u naszych zawodników zaczynają się gorączkowe odliczania do pierwszego gwizdka spotkania Miedź II Legnica – Polonia Bytom. Przed inauguracyjnym dla nas spotkaniem w ramach rozgrywek III ligi sezonu 2020/2021 porozmawialiśmy chwilę z zawodnikami naszej drużyny, a dokładnie z Filipem Żaglem, a także Dawidem Krzemieniem. 

 

 

Redakcja: Po 158 dniach przerwy od ligowej gry, sezon 2020/2021 w końcu rusza dla Polonii Bytom. Jakie nadzieję przed mecze z rezerwami Miedzi Legnica i całym nowym sezonem?

Filip Żagiel: Myślę, że mogę się tutaj wypowiedzieć także za pozostałych chłopaków z drużyny i stwierdzić, że jest przygotowany na 110%. Bardzo cieszy nas powrót na ligowe boiska, jesteśmy głodni gry i zwycięstw. Jutro jedziemy do Legnicy po 3 punkty, ale także po to, aby pokazać w jakiej jesteśmy formie. Rozpoczynając od jutra chcemy w każdym spotkaniu walczyć o komplet punktów i pokazywać swoją wartość. 

Dawid Krzemień: Wielkie słowa uznania, że chciało się komuś sprawdzać ile to już dni minęło od ostatniej ligowej potyczki w naszym wykonaniu. Uczucia trudno opisać, ponieważ z jednej strony jest radość z powrotu, ale nikt nic nie wie, co przyniesie kolejny dzień. Jednego dnia wszyscy myślimy o lidze, o pierwszej potyczce z Gwarkiem Tarnowskie Góry, następnego dnia dowiadujemy się, że tego meczu nie będzie. Mimo wszystkich tych pozytywnych myśli na pewno jest więcej i biorą one górę nad tymi negatywnymi. Trud ciężkiego okresu przygotowawczego w połączeniu z głodem gry mam nadzieję, że przełożą się na korzystny rezultat w Legnicy i pokaże, że jesteśmy gotowi na ten sezon. 

 

 

Redakcja: Czy późniejszy start rozgrywek z udziałem Polonii to korzyść dla naszego zespołu, czy jednak problem dla drużyny? 

Filip Żagiel: Nie jest to duży problem, raczej pewna uciążliwość, by po tak długi okresie oczekiwania w końcu wrócić do ligowego grania. Jestem pewien, że to zaprocentuje jeszcze większą determinacją z naszej strony. W tym trudnym okresie trzeba w pełni wykorzystać każde 90 minut, które będzie dane nam rozegrać, bo jak widać, przekładanie spotkań staje się codziennością.

Dawid Krzemień: Późniejszy start oczywiście namieszał w naszych głowach i planach. Bezustanne granie spotkań kontrolnych staję się już męczące i czekamy na grę o wysoką stawkę. Ostatecznie i tak wszyscy finalnie powinni rozegrać taką samą liczbę spotkań, dlatego o sportowe aspekty nie mam obaw. 

 

 

Redakcja: Czego więc życzyć przed pierwszym meczem nowego sezonu?

Dawid Krzemień: Przede wszystkim zdrowia dla każdego, aby kontuzje nas omijały, a zwłaszcza aby było jak najmniej odwoływanych spotkań przez wirusa.

Filip Żagiel: Oczywiście mogę się przyłączyć do słów Dawida, a tak bardziej personalnie, to statystyk. Tego, abym dawał więcej drużynie. Tego mi brakowało i to chcę zmienić.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę