Beniaminkowie po pierwszym zwycięstwie – sylwetka Olimpii Grudziądz

Radość po inauguracyjnym zwycięstwie w Kołobrzegu już nieco opadła. Przed naszą drużyną kolejna próba sił. Także i tym razem obierzemy północną stronę naszego kraju, kierując się w 2. kolejce ligowej do Grudziądza. Sobotni mecz będzie konfrontacją dwóch drużyn z kompletem punktów.

 

Olimpia Grudziądz na szczebel 2. ligi powraca po dwuletniej przerwie. Klub, który w tym roku świętuje 100-lecie istnienia, w czerwcu z tej okazji sprawił sobie oraz swoim sympatykom najlepszy z możliwych prezentów, okazując się najlepszym w II grupie piłkarskiej 3. ligi. Również i start obecnych rozgrywek nasi rywale mogą zaliczyć do udanych. Zespół z Grudziądza niespodziewanie łatwo pokonał w minioną sobotę przed własną publicznością spadkowicza z Fortuna 1. Ligi, Sandecję Nowy Sącz 3:1. Dwie bramki w meczu zdobył 30-letni Ukrainiec Konstyantin Cherniy, który wraz z napastnikiem rezerw Zagłębia Lubin Pawłem Kruszelnickim zostali pierwszymi liderami w klasyfikacji strzeleckiej. Na sprowadzonego latem z KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego nasi obrońcy będą musieć pewnie zwrócić szczególną uwagę. Napastnik Olimpii nie jest jedynym obcokrajowcem w kadrze naszego sobotniego przeciwnika. Co ciekawe, zielono-białe barwy przywdziewają również gambijski obrońca Modou Camara, hiszpański pomocnik Jose Cabrera oraz napastnik z Kraju Kawy, Amarildo Balotelli. Z tej międzynarodowej mieszanki w pierwszym meczu wystąpili jednak tylko Cabrera oraz Cherniy. Nowy sezon nasi rywale rozpoczęli pod “batutą” nowego trenera. Doświadczonego Bogusława Baniaka zastąpił 45-letni Dominik Czajka, który w zeszłym sezonie prowadził III-ligową Cartusię Kartuzy. Zmiany nastąpiły również w kadrze Olimpii. Zespół wzmocnił się Kamilem Niewiadomskim ze Znicza Pruszków czy Damianem Kostkowskim, który ubiegły sezon spędził w drużynie ostatniego rywala Polonistów, Kotwicy Kołobrzeg. Co ciekawe, postacią łączącą Polonię Bytom oraz Olimpię Grudziądz jest z pewnością Mariusz Malec. 28-letni obecnie obrońca, który wczoraj zdobył jedną z bramek dla Pogoni Szczecin w meczu kwalifikacji do rozgrywek Ligi Konferencji w wyjazdowym starciu z północnoirlandzkim Linfield FC, w styczniu 2016 roku odchodził z Bytomia właśnie do drużyny z Grudziądza.

 

Do ostatniego starcia o punkty obu drużyn doszło jeszcze w rozgrywkach 1. ligi w sezonie 2012/2023. Pogodzeni już wówczas ze spadkiem Niebiesko-Czerwoni do końca walczyli w Grudziądzu o korzystny wynik, będąc blisko wywiezienia z trudnego terenu kompletu punktów. Bytomianie dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, najpierw za sprawą bramki Jacka Broniewicza, a następnie po golu Michała Płókarza. Gospodarze jednak za każdym razem doprowadzali do remisu, a wynik 2:2 przeszedł do historii po wyrównującym trafieniu Dariusza Gawęckiego w doliczonym czasie gry.

 

Arbitrem głównym meczu Olimpia – Polonia będzie pan Piotr Pazdecki z Koszalina. Dla obchodzącego nie tak dawno swoje 27. urodziny sędziego będzie to pierwszy mecz na tym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2023/2024. W ubiegłych rozgrywkach prowadził głównie spotkania właśnie na poziomie 2. ligi.

 

Sobotnie spotkanie Olimpii Grudziądz z Polonią Bytom będziecie mogli obstawić u oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet. Faworytem w starciu dwóch beniaminków są jego zdaniem jednak gospodarze, których wygrana wyceniana jest po kursie 2.25. Za prawidłowe wytypowanie remisu, Superbet wypłaci Wam natomiast 3.30. Za każdą postawioną złotówkę na zwycięstwo Polonistów, Superbet wypłaci Wam z kolei 3.10. Po więcej zdarzeń dotyczących meczu w Grudziądzu, zapraszamy na stronę internetową oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

2. liga, sezon 2023/2024

2. kolejka (29.07.2023 r.)

GKS Olimpia Grudziądz – BS Polonia Bytom

ul. Piłsudskiego 14 – Grudziądz, godz. 18:00

Transmisja: WP Pilot.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę