Boiskowe przygotowania do sezonu 2023/2024 rozpoczęte! Hasło na start – intensywność

Wypoczęci, opaleni, jednak przede wszystkim gotowi do dalszej pracy i nowych wyzwań. Zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Polonii Bytom powrócili dziś po krótkich urlopach do pracy, by móc oficjalnie rozpocząć przygotowania do sezonu 2023/2024!

 

Dokładnie miesiąc termu drużyna Polonii Bytom rozegrała swój pierwszy po wywalczeniu awansu na szczebel centralny mecz ligowy, który był zarazem jednym z trzech ostatnich spotkań w sezonie 2022/2023. Przez ten czas nasz zespół zdołał nie tylko dokończyć ligę, ale również awansować do finału i zwyciężyć w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski. Jeżeli dodamy do tego także dwa tygodnie zasłużonego urlopu, to sami zobaczymy, ile wydarzeń miało miejsce przez ostatni czas.

 

 

Poloniści wrócili do zajęć w poniedziałkowe popołudnie, przeprowadzając pierwszy trening po wakacyjnej przerwie na płycie głównej stadionu przy Olimpijskiej. Na niecałe trzy tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywkowego, praca w obozie Niebiesko-Czerwonych wre już od samego startu letnich przygotowań, gdyż czasu na dopracowanie najdrobniejszych szczegółów jest tym razem bardzo mało. – To będzie bardzo specyficzny okres przygotowawczy. Z uwagi na późny koniec sezonu w 3. lidze oraz grę w Pucharze Polski, rozpoczęliśmy przygotowania nieco później, aniżeli reszta drużyn. Cieszymy się, jednak że możemy już się spotkać na boisku – zaznaczył trener beniaminka 2. ligi, Adam Burek.

 

 

Szkoleniowiec, który rok temu rozpoczął pracę w Polonii Bytom, początkowo jako asystent trenera Ryszarda Wieczorka zdaje sobie sprawę z tego, że każda przeprowadzona jednostka treningowa będzie miała olbrzymie znaczenie pod kątem przygotowania drużyny do rozgrywek ligowych. – Hasłem startu naszych przygotowań jest “intensywność”. Nie może być tym razem mowy o treningu adaptacyjnym. Podczas urlopów zawodnicy wykonywali ćwiczenia według rozpisek, więc dziś rozpoczęliśmy docelową pracę, składającą się z konkretnych treningów i założeń – dodaje trener.

 

 

Poniedziałkowa grupa składała się z około 30 zawodników. Byli w niej obecni gracze Królowej Śląska, jak i przymierzani do niej zawodnicy testowani. Nie zabrakło również osób, które na pierwszym treningu pojawiły się po okresie wypożyczeń do innych klubów. Przed sztabem szkoleniowym naszej drużyny duże wyzwanie, aby spośród wszystkich obecnych zawodników wybrać tych, którzy będą stanowić o sile zespołu w rozgrywkach 2. ligi. – Już po pierwszych minutach inauguracyjnego treningu wszyscy zawodnicy pokazali, iż podchodzą do swojej pracy profesjonalnie i wprowadzają założenia w życie. Hasło “intensywność” będzie nam jeszcze długo towarzyszyć. Będzie widoczne podczas treningów w fazie gry w ataku i w obronie, po stracie piłki oraz w momencie, gdy piłkę zdobywamy. Zawsze chcemy być intensywni w tym, co robimy – zakończył trener Burek.

 

 

We wtorek Poloniści również zameldują się na płycie głównej popularnego Olimpu. Do tego dojdzie również popołudniowa jednostka treningowa w siłowni. Już w środę natomiast Niebiesko-Czerwoni rozegrają pierwszą grę kontrolną. Na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zmierzą się z pierwszoligowym Zagłębiem. Początek meczu o godzinie 11:00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę