Co musisz wiedzieć przed inauguracyjnym meczem z Gwarkiem Tarnowskiego Góry? Informacje organizacyjne

Już w najbliższy piątek 7 sierpnia 2020 roku niebiesko-czerwoni pod wodzą trenera Kamila Rakoczego powrócą do ligowych zmagań po kilku miesięcznej przerwie, która spowodowana została trwającą do dziś pandemią koronawirusa. Niestety wirus nie odpuszcza, a to oznacza, że zmuszeni jesteśmy do przestrzegania wielu wytycznych, z którym wcześniej na piłkarskich stadion się nie spotykaliśmy. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami organizacyjnymi przed startem sezonu 2020/2021!

 

W poprzednim tygodniu poznali Państwo najważniejsze informacje dotyczące dystrybucji biletów na domowe spotkania ligowe z udziałem naszej drużyny. Przypomnijmy więc najważniejsze informacje. Według nowych przepisów domowe mecze Polonii Bytom będzie mogło oglądać z trybun stadionu miejskiego w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego:

 

 • 250 osób – sektor kibicowski
 • 170 osób – sektor rodzinny 

 

Kibice będą musieli zajmować co drugie miejsce na trybunach w rzędach naprzemiennie. Nie dotyczy to osób, które uczestniczą w wydarzeniach z dzieckiem poniżej 13. roku życia, z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie. Zasady nie obowiązują również osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących. Nadal obowiązuje obowiązek zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunach oraz podczas poruszania się po stadionie.

 

W sezonie 2020/2021 dystrybucją wejściówek na mecze z udziałem Polonii Bytom zajmować będzie się Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom, które prowadzić będzie sprzedaż biletów w następujący sposób:

 

 • ul. Kolejowa 6 Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom – poniedziałki, środy oraz piątki w godzinach od 19:00 do 20:00 
 • Rynek 12 Arena Sport Pub & Bistro – w godzinach otwarcia lokalu
 • w dniu meczu na stoisku dystrybucji biletów prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom w okolicach bram wejściowych stadionu 

 

 

Przewidujemy sprzedaż następujących rodzajów wejściówek na spotkania ligowe w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021:

 

 • bilet normalny na sektor kibicowski – 15 zł 
 • bilet ulgowy na sektor kibicowski – 12 zł (dotyczy młodzieży od 13 do 18 roku życia, kobiet, seniorów powyżej 65 roku życia, a także osób niepełnosprawnych)
 • bilet normalny na sektor rodzinny – 15 zł 
 • bilet ulgowy na sektor rodzinny – 12 zł (dotyczy młodzieży od 13 do 18 roku życia, kobiet, seniorów powyżej 65 roku życia, a także osób niepełnosprawnych)

 

Pierwszy dzień sprzedaży pokazał, że oferowana liczba dostępnych biletów na sektor kibicowski nie spełni wymagań bytomskiej publiczności, dlatego zachęcamy do nabywania wejściówek już w trakcie środowej przedsprzedaży.

 

Wytyczne ze strony Rządu Rzeczpospolitej, a także Związków Piłki Nożnej zobowiązują nas do przestrzegania następujących zasad:

 

 • bramy stadionowe otwarte zostaną godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Prosimy o ustawianie się w kolejkach do wejścia zachowując co najmniej 2-metrowy odstęp
 • przed wejściem na obiekt każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest poddać się dezynfekcji rąk
 • aż do momentu dotarcia na swoje miejsce na trybunie należy mieć na sobie założoną maseczkę – dopiero siadając na stadionowe krzesełko możemy ją zdjąć i obserwować zawody bez konieczności zakrywania ust
 • na organizowane przez klub spotkania ligowe nie będzie możliwości wnoszenia bagażu podręcznego oraz plecaków
 • każdy uczestnik biorący udział w imprezie w charakterze widza, wchodząc na stadion z własnej woli, potwierdza, że akceptuje i jest świadomy ryzyka, związanego z potencjalnym zakażeniem COVID-19 i zrzeka się ewentualnych roszczeń w stosunku do Organizatora z tego tytułu
 • w trakcie meczu Stowarzyszenie Kibiców Klubu Polonia Bytom przy przestrzeganiu obowiązującego reżimu sanitarnego prowadzić będzie sprzedaż klubowych pamiątek, a także punkt gastronomiczny. Prosimy o przestrzegania zasad sanitarnych stojąc w kolejce do stoiska, w tym zakrywać usta oraz utrzymywać bezpieczną odległość

 

 

Prosimy wszystkich kibiców o dokładne zapoznanie się z powyższymi wytycznymi, a także przestrzeganie wszelkich zasad bezpieczeństwa w tym także zasad sanitarnych. 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę