Przed nami najdalszy wiosenny wyjazd. Czas na mecz z Lechią Zielona Góra

Przed Polonią najodleglejszy wyjazd w tej rundzie. Już jutro o godzinie 17:00 zmierzymy się z Lechią Zielona Góra w ramach 34. kolejki III ligi, grupy III.

W ubiegłym spotkaniu podejmowaliśmy Foto-Higienę Błyskawica Gać. Mecz ten zakończył się pewnym zwycięstwem 5:2 (4:0). Bramki do przerwy strzelali: w 12. minucie Żagiel, trzy minuty później Stefański, w 27. minucie pewnym uderzeniem głową trafienie dołożył Celuch, a w 33. minucie z gola mógł cieszyć się Krzemień. Foto-Higiena odpowiedziała w 56. minucie za sprawą Tylkiego, a w 86. minucie bardzo ładne trafienie zanotował Nahrebecki. Jednak najważniejszym wydarzeniem był debiut dwóch zawodników z rocznika 2005: Mateusza Anklewicza i Łukasza Piontka. Zanotowali oni bardzo obiecujący występ, a Piontek nawet zaliczył asystę przy bramce Ochwata w 91. minucie. Tym samym Poloniści dopisali kolejne zwycięstwo do swojej passy zwycięstw z rzędu w roli gospodarza, która wynosi już jedenaście spotkań. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia kulis z tego spotkania:

Kulisy VIDEO

Nasz jutrzejszy rywal, czyli Lechia Zielona Góra to klub założony w 1946 roku. W przeszłości występował na szczeblu centralnym, a największy sukces to ćwierćfinał Pucharu Polski w sezonie 86/87. Lechia nie notuje ostatnimi czasy dobrej passy, w sześciu ostatnich spotkaniach zanotowała zaledwie dwa punkty. O ile porażka z Ruchem czy Ślęzą nie powinna być nadmiernym powodem do niepokoju, to 0:3 (0:0) z walczącym o utrzymanie Piastem Żmigród może świadczyć, że zielonogórzanie złapali dołek formy. Z drugiej strony Lechici są już raczej pewni utrzymania, co na pewno nie jest bodźcem sprzyjającym bezwzględnej walce do ostatnich kolejek. Na chwilę obecną zajmują dziewiąte miejsce z dorobkiem 42 punktów po 31 spotkaniach. Trzeba napisać słowo o największym nieobecnym, czyli Szymonie Kobusińskim. Odszedł on zimą do Puszczy Niepołomnice, mimo to pozostaje ciągle najlepszym strzelcem zespołu z siedemnastoma trafieniami w 18 meczach. Idąc dalej nie sposób nie wspomnieć o golkiperze Wojciechu Fabisiaku, który jest mocnym punktem drużyny, a w przeszłości notował epizody w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Jesienią pisaliśmy sporo o Łukaszu Gargule i Martinsie Ekwueme, czyli dwóch zawodnikach z bardzo bogatą przeszłością piłkarską. O ile Łukasz wiosną nie notuje zbyt wielu występów, to Martins jest istotnym ogniwem w układance trenera Andrzeja Sawickiego.

Ostatnie starcie z Lechią było dla nas szczególne. Po raz pierwszy w tym sezonie zagraliśmy na stadionie przy ulicy Olimpijskiej. Mecz ten zakończył się wygraną 2:0 (2:0), bramki strzelali wówczas Kajetan Frankowski oraz Adam Żak. Co ciekawe zespół z Zielonej Góry lepiej sobie radzi na wyjazdach, gdzie zdobył 24 punkty w 16 meczach. Natomiast u siebie w 15 spotkaniach zanotował 18 punktów. Tym razem gospodarzom pomóc może powracająca na trybuny publika, która zasiądzie na stadionie w Zielonej Górze. Historycznie Poloniści częściej triumfowali z Lechią, choć ostatnie starcie wyjazdowe padło łupem gospodarzy. Mecz ten jednak miał miejsce prawie osiem lat temu. Bytomianie ostatnimi spotkaniami potwierdzili, że chcą do końca walczyć o jak najlepszą lokatę, możemy więc spodziewać się jutro ostrej walki już od pierwszego gwizdka arbitra. Transmisja ze spotkania będzie dostępna na kanale Youtube pod poniższym linkiem:

Transmisja Lechia Zielona Góra – Polonia Bytom

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Superbet: Faworytem spotkania jest Polonia, na którą kurs wynosi 1.82, wobec kursu 3.45 na gospodarzy. Remis po ostatnim gwizdku arbitra? Superbet wypłaci Wam 4.10 za każdą postawioną złotówkę.

34. kolejka, III liga, grupa III
Lechia Zielona Góra – Polonia Bytom
29.05.2021, godz. 17:00
Zielona Góra
Sędzia: Waldemar Socha

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę