„Czuliśmy, że możemy wygrać”. Wypowiedzi i skrót z meczu Polonia – Piast

W sobotnim sparingu Polonia Bytom bardzo dobrze zaprezentowała się na tle ekstraklasowego Piasta Gliwice. Królowa Śląska zremisowała 1:1 (1:1), choć z całą pewnością niewiele zabrakło do zwycięstwa. Zapraszamy do obejrzenia skrótu i odsłuchania komentarzy z tego spotkania.

Łukasz Tomczyk – trener Polonii Bytom

Pierwsza połowa bardzo fajna w naszym wykonaniu, dużo składnych akcji, w obronie niskiej i wysokiej pod nasze dyktando. Przeciwnik nie miał za dużo sytuacji, dobra obrona pola karnego, jeśli jakieś występowały. Byliśmy w stanie narzucić wysoki pressing i swoje w ataku zrobić. W drugiej połowie spotkanie było wyrównane z przewagą przeciwnika i to nawet zdecydowaną. Zabrakło nam intensywności. Cieszymy się z tego, że nie straciliśmy wtedy bramki. Wiemy, że z takim rywalem będziesz chwilę w obronie niskiej, będziesz musiał bronić pola karnego

Filip Żagiel – Polonia Bytom

Na pewno niedosyt będzie dobrym słowem, bo czuliśmy z boiska, że możemy ten mecz wygrać i takie DNA zwycięstw chcemy budować, bo one będą nam potrzebne już w sobotę. Musimy wygrywać. Szkoda, że dziś nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. To, że czujemy niedosyt świadczy o tym, że zagraliśmy dobre zawody, ale nie na tyle aby odnieść zwycięstwo.