Czwarty sparing. Odra sprawdzi Polonię!

W sobotnie południe Niebiesko-Czerwoni zmierzą się przy Olimpijskiej z czwartoligową Odrą Wodzisław Śląski w ramach czwartego tego lata meczu kontrolnego.

Bytomianie tego lata pozostają na razie niepokonani. Pokonali LZS Piotrówka (3:2) i Przemszę Siewierz (2:0), zaś zremisowali z Pniówkiem Pawłowice Śląskie (0:0). Teraz przyszedł czas na czwarty w tym okresie przygotowawczym test. Podopiecznych trenera Kamila Rakoczego sprawdzi Odra Wodzisław Śląski. Sprzed wielu lat – nasz rywal w walce na szczeblu ekstraklasy, a obecnie: zbrojący się beniaminek czwartej ligi.

Wodzisławianie w poprzednim sezonie triumfowali w rozgrywkach III grupy katowickiej klasy okręgowej, gromadząc w 30 kolejkach aż 81 punktów. Po awansie z klubem pożegnał się trener Ryszard Wieczorek. Drużynę przejął jego dotychczasowy asystent Adam Burek, mający pełne wsparcie dyrektora sportowego Jacka Gorczycy, czyli rodowitego bytomianina i byłego bramkarza Polonii (lata 1997-2002). Odra zbroi się. Tego lata pozyskała już zawodników znanych czy to w regionie, czy z boisk ekstraklasy. Kontrakty podpisali Emmanuel Sarki, Bartosz Pikul czy dwaj ex-Poloniści: Sławomir Musiolik oraz Mateusz Słodowy. Dla wodzisławian będzie to trzeci letni test. Wcześniej pokonali rezerwy Górnika Zabrze (2:1) oraz drugą drużynę Zagłębia Sosnowiec (3:1).

– W najbliższych dniach dalej będziemy ciężko pracować. Poświęcamy na to ten tydzień, a w kolejnych dwóch zamierzamy schodzić z obciążeń, by odzyskiwać świeżość i być gotowym na pierwszą kolejkę ligową – mówił po środowej wygranej z Przemszą trener Polonii Kamil Rakoczy. Pierwszy gwizdek sparingu z Odrą zaplanowano na sobotnie południe.

Polonia Bytom – Odra Wodzisław Śląski
Letni mecz kontrolny nr 4
sobota, 20 lipca, godz. 12:00, stadion im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę