Daniel Barbus Zawodnikiem Polonii !

Obrońca Daniel Barbus został nowym piłkarzem Polonii Bytom. Barbus jest czwartym zimowym transferem naszego Klubu. Podpisał kontakt do końca sezonu 2016/2017. 

Daniel urodził się 10 lutego 1996 roku w Katowicach. Piłkarz mierzy 181 cm wzrostu, rozpoczynał grę w piłkę w juniorskim zespole Promotor Południe Zabrze. Następne szlify piłkarskie zbierał w Górniku Zabrze. Na początku rundy wiosennej sezonu 2016/2017 został zawodnikiem Puszczy Niepołomice, w zespole z Małopolski wystąpił w 26 spotkaniach, w których zdobył jednego gola. Daniel zaliczył również pięć występów w kadrach młodzieżowych U-17 i U-16.

Daniel odpowiedział nam na kilka pytań po podpisaniu kontraktu:

Podpisałeś dziś kontrakt z Polonią. Jak przyjęli Cię zawodnicy z drużyny?

Przyjęli mnie bardzo dobrze, znałem tutaj kilku chłopaków, więc łatwo mi się przychodziło do tego zespołu, nie było żadnych zgrzytów.

Jakie emocje towarzyszą Ci w związku z przyjściem do Polonii Bytom ?

Nie myślałem, że będę grać w Polonii Bytom, aczkolwiek jest to dla mnie nowa możliwość rozwoju, byłem w II lidze w Niepołomicach, tam było różnie, raz grałem raz nie grałem przychodzę teraz tutaj, aby zrobić kolejny krok do przodu, dalej chce się ogrywać i poprawiać swoje umiejętności. Co do sytuacji Polonii w tabeli to teraz trzeba zasuwać, gryźć trawę i walczyć o utrzymanie.

Na jakiej pozycji na boisku czujesz się najlepiej?

Trener mnie widzi na prawej obronie, ewentualnie na środku obrony, ale najlepiej czuje się na prawej pomocy. Czy gram na obronie czy na pomocy, nie ma znaczenia, ja chce przede wszystkim grać i to jest dla mnie najważniejsze.

Jutro sparing z Zagłębiem Sosnowiec, czy weźmiesz w nim udział ?

W kadrze jestem, a czy będę występował to zależy od decyzji trenera jaki skład desygnuje.

Jesteś młodą osobą, jakie są twoje zainteresowanie poza piłką nożną?

Oprócz piłki aktualnie mam zamiar zapisać się od października na Akademie Wychowania Fizycznego, aby zdobyć wyższe wykształcenie.

Daniel, witamy przy Olimpijskiej i życzymy powodzenia w naszym Klubie!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę