Dawid Brzozowski dołącza do drużyny Polonii Bytom!

Jeszcze przed inauguracyjnym meczem kontrolnym tej zimy, zespół Niebiesko-Czerwonych wzmocnił się swoim drugim, nowym nabytkiem. Kontrakt z Polonią Bytom podpisał posiadający status młodzieżowca, niespełna 21-letni Dawid Brzozowski.

Młody i ambitny zawodnik urodził się w Lublinie i jest wychowankiem szkółki piłkarskiej miejscowego Motoru. W barwach obecnego pierwszoligowca już jako szesnastolatek zadebiutował w sezonie 2018/2019 na poziomie 3. ligi, w wygranym meczu lublinian z Wiślanami Jaśkowice (4:3 – przyp. red.). Na tym szczeblu rozgrywkowym Dawid pozostał w sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022, gdzie mimo młodego jeszcze wieku był wiodącą postacią Chełmianki Chełm, występując łącznie aż w 60. spotkaniach ligowych, zdobywając przy tym 6 bramek.

Dobre występy Brzozowskiego w klubach ze wschodniej części Polski nie umknęły klubom szczebla centralnego. Latem 2022 roku nasz nowy zawodnik trafił do pierwszoligowego GKS-u Katowice, gdzie grał do przez kolejne trzy rundy. Blondwłosy zawodnik w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi 13-krotnie meldował się na placu gry, zdobywając przy tym jednego gola. Dawid Brzozowski do Polonii Bytom trafił z katowickiej GieKS-y na mocy transferu definitywnego, podpisując z Królową Śląska 1,5-roczny kontrakt.

-Jestem zadowolony, że tutaj trafiłem. Klub zapewnia mi dobre warunki do rozwoju a poprzez regularną grę chciałbym stać się ważną częścią zespołu. Jestem ambitnym i cierpliwym chłopakiem, także będę ciężko pracował i czekał na swoją szansę od trenera – powiedział nam po pierwszym treningu w niebiesko-czerwonych barwach nowy nabytek Polonii Bytom, Dawid Brzozowski. Młodzieżowiec jest zawodnikiem grającym ofensywnie, który nie boi się rywalizacji w ofensywie. -Najlepiej czuję się na pozycji wahadłowego w systemie 3-4-3. Jestem zawodnikiem prawonożnym, mogącym grać na prawej oraz lewej stronie boiska. Nie boję się pojedynków 1 na 1, starając się często transportować górną piłkę w pole karne przeciwnika – przedstawia swoje piłkarskie cechy nowy pomocnik Polonii.

Dawida Brzozowskiego witamy w Polonii Bytom i życzymy mu samych udanych spotkań w nowych barwach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę