Dawid Wolny 2023!

Napastnik Dawid Wolny przedłużył kontrakt z Polonią Bytom do 2023 roku!  

27-letni wychowanek Odry Opole, przyszedł do Polonii Bytom w przerwie zimowej sezonu 2021/2022 z Sandecji Nowy Sącz. Rundę wiosenną rozpoczął w podstawowej ,,jedenastce” i miejsca w ataku nie oddał już do końca rozgrywek. Łącznie rozegrał 16 spotkań, z czego 15 od pierwszego gwizdka, zdobywając 10 bramek.

Zostaję w Bytomiu bo czuję się tutaj naprawdę dobrze. Mamy super ,,szatnię” i atmosferę jaka w niej panuje.  Konkretne cele i aspiracje, które Polonia Bytom posiada. Poza tym kibicowsko jest nam po drodze. Jestem z Opola a jak wiemy, Polonia z Odrą ma bardzo dobre relacje. Spółka buduje nowy obiekt, ma plan i wizję działania. To pomogło w podjęciu decyzji – przyznał tuż po parafowaniu nowej umowy Dawid Wolny.

Celem numer jeden było dla nas zatrzymanie tej klasy napastnika w drużynie. Bardzo liczymy na to, że Bytom stanie się jego drugim domem, oczywiście po Opolu. I to właśnie w naszym klubie, będzie mógł budować swoją przyszłość, na czym skorzystają obie strony – skomentował przedłużenie umowy Tomasz Stefankiewicz, Dyrektor Sportowy Polonii Bytom.

Jak napastnik skomentował minione pół roku w Polonii Bytom? Jestem takim typem człowieka, który zawsze znajdzie elementy do poprawy. W nowym sezonie dam z siebie wszystko i wiem co mogę poprawić – zakończył Wolny.

Cieszymy się, że Dawid zostaje z nami i życzymy naszemu napastnikowi jak największej ilości zdobytych bramek w nadchodzących rozgrywkach!

 

Foto: Na zdjęciu od lewej Sławomir Kamiński, Prezes Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. oraz Dawid Wolny tuż po podpisaniu nowej umowy.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę