Dawid Wolny przedłużył kontrakt z Polonią Bytom!

Jeżeli rozpocząć nowy tydzień, to tylko od takich wiadomości! Dawid Wolny, król strzelców ubiegłego sezonu III grupy piłkarskiej 3. ligi, a także najskuteczniejszy napastnik trwających rozgrywek 2. Ligi w klubowej klasyfikacji, przedłużył swój kontrakt z Polonią Bytom do końca sezonu 2024/2025!

Za kilka dni miną dwa lata odkąd Dawid Wolny został napastnikiem klubu dwukrotnego mistrza Polski. Przybycie do Polonii Bytom w pierwszych dniach lutego 2022 roku niezwykle sympatycznego zawodnika było lekarstwem na skuteczność Niebiesko-Czerwonych pod bramkami przeciwników. Dziesięć ligowych bramek ze swoich wszystkich 46. zdobytych w barwach Polonii Bytom miały miejsce już podczas rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Było to preludium do kolejnych rozgrywek, zakończonych awansem Niebiesko-Czerwonych na poziom 2. Ligi, w których z dorobkiem 26. trafień popularny Wolniak został nie tylko królem strzelców III grupy 3. ligi, ale również najskuteczniejszym zawodnikiem wśród rozgrywek szczebla centralnego w naszym kraju. Również i na półmetku sezonu 2023/2024, wychowanek Groszmalu Opole lideruje w klubowej klasyfikacji strzeleckiej z dorobkiem 8. bramek.

Snajper Królowej Śląska ku uciesze wszystkich jej sympatyków zdecydował się przedłużyć swój kontrakt z Klubem na kolejne 1,5 roku. – Chciałem na dłużej zostać w miejscu, w którym dobrze się czuję. Wiele czynników się na to złożyło. Cieszę, że moje bramki dają radość naszym kibicom. Mamy bardzo dobry zespół, który stać na wiele. Klub pod względem organizacyjnym cały czas się rozwija i cieszę się, że będę mógł być tego częścią – skomentował swój wybór 29-letni napastnik.

Nie mamy wątpliwości, że jego wybór był jak najbardziej słuszny!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę