Dawid Wolny w czołówce klasyfikacji strzelców 3. ligi

Kończymy drugi miesiąc trzecioligowych zmagań. Drużyna Polonii Bytom po ostatnich zwycięstwach znajduje się w czubie ligowej tabeli. Warto również zaznaczyć, iż w czołówce strzelców III grupy piłkarskiej 3. ligi wreszcie możemy ujrzeć zawodnika w niebiesko – czerwonym stroju. 

 

Dawid Wolny odkąd został zawodnikiem Polonii wyrósł na czołowego strzelca swojej drużyny. Poprzednią rundę sprowadzony z pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz zawodnik zakończył z dorobkiem 10-ciu trafień. Teraz, na półmetku jesiennego grania, Dawid niemal zrównał się ze swoim wynikiem z drugiej części sezonu 2021/2022, dziewięciokrotnie trafiając do bramki rywali. Przed naszym napastnikiem jeszcze osiem meczów w rundzie jesiennej. O ile zdrowie dopisze, będzie miał ich na koncie 17. W tylu spotkaniach tytuł Króla Strzelców rundy jesiennej sezonu 2020/2021 zdobył z 19. bramkami na koncie Adam Żak, który był ostatnim zawodnikiem Królowej Śląska w ścisłej czołówce strzelców 3. ligi. Czy Dawid Wolny dorówna tej jesieni wyczynom strzeleckim obecnego gracza Garbarni?

 

Dawidowi Wolnemu życzymy w takim razie dalszej skuteczności pod bramką rywali, a co za tym idzie kolejnych bramek w tym sezonie dla naszej drużyny!

 

Czołówka klasyfikacji strzelców w tym sezonie (ilość bramek / rozegrane w sezonie spotkania):

  1. Marcin Przybylski (MKS Kluczbork) – 10 / 9
  2. Dawid Wolny (Polonia Bytom) – 9 / 9
  3. Michał Biskup (Gwarek Tarnowskie Góry) – 8 / 9
  4. Marcin Wróbel (Rekord Bielsko-Biała) – 7 / 9
  5. Jakub Kuczera (Odra Wodzisław Śl.) – 6 / 8

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę