Derbowo w Bytomiu. Zapowiedź meczu z Górnikiem II Zabrze

Mecze derbowe z drużynami z naszego województwa na początku sezonu nie poszły po naszej myśli. Kierując się przysłowiem “do trzech razy sztuka” można wnioskować, że w sobotę zła passa Niebiesko-czerwonych powinna mieć swój koniec. Kluczowe dla wyniku sobotniego spotkania wydarzenia odbędą się oczywiście na boisku, jednak gospodarze zdają sobie sprawę z tego, że celem meczu z Górnikiem II Zabrze jest zgarnięcie kompletu punktów.

 

Po zwycięstwie w Głogowie nastroje w obozie dwukrotnych mistrzów Polski uległy poprawie. Każdy sympatyk Królowej Śląska zdaje sobie jednak sprawę z tego, że to oczywiście nie wszystko, na co stać zespół trenera Ryszarda Wieczorka. Przed piątą serią gier Polonia Bytom ma na swoim koncie sześć zdobytych punktów, a więc połowę z możliwego dorobku punktowego do zdobycia. Dwa zwycięstwa oraz dwie porażki powodują, iż jesteśmy jedną z siedmiu bezkompromisowych drużyn, które od początku nowego sezonu zgarniały pełną pulę, lub oddawały ją rywalom. Ważną informacją przed sobotnim meczem jest fakt, iż rozegramy go na stadionie przy ul. Olimpijskiej. Niestety odbędzie się od bez udziału kibiców, jednak wierzymy gorąco, że zawodnicy usłyszą Wasze wsparcie kierowane do nich sprzed ekranów telewizorów oraz innych urządzeń, na których będzie można zobaczyć transmisję z jutrzejszego meczu, bowiem zaplanowaliśmy dla Was otwartą transmisję z sobotniego starcia derbowego. Stawką konfrontacji będą arcyważne dla obu drużyn trzy punkty oraz pierwsze w tym sezonie derbowe zwycięstwo Niebiesko-czerwonych. Wspomnieliśmy już wcześniej nazwisko naszego szkoleniowca, dla którego również sobotni mecz będzie miał szczególne znaczenie. Ryszard Wieczorek jako trener pierwszej drużyny Górnika prowadził Trójkolorowych w 44 oficjalnych meczach na najwyższym stopniu rozgrywkowym w naszym kraju.

 

Nasi przeciwnicy do Bytomia przyjeżdżają po dwóch ligowych zwycięstwach z rzędu. Progres zabrzan to pokłosie dwóch pierwszych spotkań w sezonie, w których podopieczni trenera Arkadiusza Przybyły zdobyli raptem jeden punkt. Obecnie Trójkolorowi zajmują w ligowej tabeli szóste miejsce, gromadząc do tej pory siedem punktów, a więc o jedno “oczko” więcej, niż ich sobotni rywal. Dla zabrzan najbliższy mecz będzie trzecim spotkaniem rozgrywanym “w delegacji”. Pierwszy mecz wyjazdowy w tym sezonie Górnik rozegrał we Wrocławiu, gdzie przegrał ze Ślęzą 1:2. Dużo lepiej wiodło się zabrzanom w Głogowie, skąd podobnie jak Poloniści, przywieźli w sierpniu komplet punktów. W zespole zabrzańskiej “dwójki” zaszło latem kilka zmian. Wśród nowych nabytków naszego rywala warto wymienić m.in. Jakuba Pochcioła z ROW-u 1964 Rybnik, Macieja Orzechowskiego z Tomasovii Tomaszów Lubelski czy Ukraińskiego bramkarza o Włoskich korzeniach, Alessio Valiona. Ponadto kadrę Górnika w tym sezonie stanowią również zawodnicy, którzy w zeszłym sezonie występowali głownie w Centralnej Lidze Juniorów, a więc Maksymilian Gandziarowski czy Dominik Kulon. W młodym zespole Górnika na pierwszy plan wysuwa się jednak postać jego kapitana, a więc Marcina Wodeckiego, którego olbrzymie doświadczenie w dalszym ciągu procentuje w jakości gry naszego sobotniego przeciwnika. Najlepiej obrazuje to strzelecki dorobek zabrzan, gdyż na dziewięć zdobytych przez nich bramek, aż cztery są dziełem właśnie 34-letniego obecnie Wodeckiego.

 

W poprzednim sezonie niestety nie mieliśmy powodów do radości w meczach z zabrzanami. Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem rezerw Górnika, odpowiednio 2:0 w Zabrzu oraz 2:1 w Bytomiu-Szombierkach. W tym przypadku do ostatniej wygranej Polonii nad naszym sobotnim rywalem musimy powrócić pamięcią do kwietnia 2021 roku, kiedy to na obiekcie rywala pokonaliśmy Trójkolorowych 2:1, po bramkach nieobecnych już w Bytomiu Marcina Lachowskiego oraz Sebastiana Pączko. W obecnej formule rozgrywek trzecioligowych, Polonistom nie udało się jeszcze w roli gospodarza pokonać zabrzańskich rezerw. Mamy nadzieję, iż w sobotę ta zła passa się zakończy!

 

Mecz z udziałem Polonii Bytom oraz Górnika II Zabrze poprowadzi jako sędzia główny pan Paweł Kukla z Krakowa, dla którego będzie to drugi mecz w tym sezonie na tym poziomie rozgrywkowym. Jako ciekawostkę można tutaj podać fakt, iż Pan Kukla mecz z udziałem Niebiesko-czerwonych sędziować będzie po raz pierwszy od ponad sześciu lat. Po raz ostatni ten doświadczony arbiter sędziował mecz Polonii Bytom w maju 2016 roku (także na Olimpie), a nasza drużyna pokonała wtedy Nadwiślana Góra 1:0 po bramce wspomnianego już wcześniej Lachowskiego. W zespole Polonii tamto spotkanie pamięta występujący wówczas od początku spotkania Patryk Stefański, a z kolei w zespole gości oglądaliśmy wtedy na placu gry Michała Bedronkę, dziś podstawowego obrońcę naszej drużyny.

 

Przed derbowym meczem Superbet tradycyjnie zachęca Was do swojej zabawy. Zdaniem naszego Sponsora, faworytem do zwycięstwa w sobotnim meczy pozostaje Polonia Bytom, której wygrana jest wyceniana jest po kursie 1.65. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam 4.00. Kurs na zwycięstwo naszych gości z Zabrza wynosi natomiast 4.60. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Polonia Bytom – Górnik II Zabrze znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

5. kolejka (27.08.2022r)

BS Polonia Bytom – Górnik II Zabrze

ul. Olimpijska 2, Bytom

godz. 17:00

Transmisja: PBTV

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920