Derby ostatnim wyjazdem Polonii Bytom w 3. lidze. Przed meczem z Pniówkiem

Czerwiec tego roku jest zdecydowanie bardziej aktywniejszy sportowo dla Polonii Bytom, aniżeli ten z zeszłego roku. Co prawda nasza drużyna już od dwóch tygodni pewna jest awansu na wyższy szczebel rozgrywkowy, to nie przeszkadza jej to intensywnie przygotowywać się do ostatnich meczów w sezonie, w tym również do ostatniego wyjazdu w kampanii 2022/2023, który w sobotę zaplanowany został do Pawłowic.

 

Nasz najbliższy przeciwnika pewny jest już utrzymania na poziomie 3. ligi na przyszły sezon. Trzy zwycięstwa w pięciu ostatnich meczach ligowych sprawiły, iż drużyna trenera Sławomira Szarego do ostatniego meczu przed własną publicznością przystąpi z dziewiątego miejsca w tabeli. Przed sobotnim spotkaniem klub z Pawłowic ma na swoim koncie 45 punktów. Olbrzymi ścisk w środkowej części tabeli sprawia, że Pniówek ma jeszcze w tym sezonie o co grać. Przy regularnym zdobywaniu punktów, a także korzystnych wyników z innych boisk, zespół naszego sobotniego przeciwnika ma jeszcze szansę uplasować się nawet na piątym miejscu w tabeli. Z kolei brak powiększenia dorobku punktowego w ostatnich dwóch meczach może również sprawić, iż Pniówek zakończy swoje zmagania w sezonie 2022/2023 w najgorszym przypadku na dwunastym miejscu. Nasz rywal oprócz dwóch, ostatnich zwycięstw z rzędu, również podczas dwóch, ostatnich meczów rozgrywanych na własnym stadionie zgarnął komplet punktów. Były to wygrane ze Stilonem Gorzów Wielkopolski (3:0) oraz Ślęzą Wrocław (2:1). Po raz ostatni gracze trenera Szarego nie powiększyli swojego dorobku punktowego w meczu domowym 18 marca, kiedy przegrali 1:2 z Cariną Gubin, a więc poprzednim rywalem Niebiesko-Czerwonych. W drużynie sobotnich gospodarze nadmiar żółtych kartek spowodował, iż na boisko w charakterze zawodnika z pewnością nie wybiegnie były gracz Polonii Bytom, Przemysław Szkatuła. Do kadry meczowej powraca z kolei Przemysław Brychlik, który z powodu bezpośrednio otrzymanej czerwonej kartki pauzował przez ostatnie dwa spotkania. Skoro jesteśmy już przy personaliach graczy Pniówka, to oczywistym wydaje się być również wymienienie jednej z ikon ostatnich lat drużyny z Pawłowic, Dawida Hanzela. Rosły napastnik w tym sezonie ma na swoim koncie 19 zdobytych goli. Mający za sobą już ponad 100 oficjalnych spotkań w Pniówku snajper w kwietniu został najlepszym strzelcem drużyny z Pawłowic w historii.

 

Czerwcowa rywalizacja Polonii Bytom toczy się pomiędzy spotkaniami ligowymi a pucharowymi. Po środowym zwycięstwie w Turzy Śląskiej, zespół trenera Adama Burka ma już zapewne w głowach wtorkowy mecz z Unią Rędziny. Zanim do niego jednak nastąpi, Niebiesko-Czerwoni udadzą się na swój ostatni mecz wyjazdowy w 3. lidze. Mimo, iż rywal na swoim obiekcie w ostatnich miesiącach spisuje się całkiem przyzwoicie, to musi jednak pamiętać, że w sobotę na obiekt przy ul. Sportowej przyjeżdża najlepszy zespół wyjazdowy w sezonie. Sytuacja ta się już nie zmieni, bowiem Poloniści mają cztery punkty przewagi w tabeli meczów wyjazdowych nad Rekordem Bielsko-Biała i oprócz najlepszej drużyny w lidze, z pewnością otrzymają również miano najbardziej punktującej ekipy na obiektach przeciwników w tym sezonie. Na spotkanie, które zostanie rozegrane 72 godziny przed wtorkowym finałem Pucharu Polski, możemy się spodziewać różnej jedenastki, wytypowanej przez nasz sztab szkoleniowy. Mając jednak szeroką i przede wszystkim wyrównaną pod kątem sportowym kadrę, każdy zawodnik Królowej Śląska, który wyjdzie w sobotnim meczu na murawę, będzie z pewnością wartością dodatnią dla swojej drużyny. Wspomnieliśmy już sylwetkę Dawida Hanzela, więc czas teraz na jego imiennika z Bytomia. Pojedynek dwóch, będących w ścisłej czołówce strzelców ligi, świetnie grających w powietrzu oraz niesamowicie skutecznych pod bramką rywala zawodników będzie pewnie ciekawym dodatkiem do sobotniego spotkania. Dawid Wolny z dorobkiem 25. strzelonych w tym sezonie goli ma przewagę pięciu trafień nad Emilem Drozdowiczem z gorzowskiego Stilonu i jest na najlepszej drodze, aby zapewnić sobie tytuł króla strzelców sezonu 2022/2023 w III grupie piłkarskiej 3. ligi. Również i trener Adam Burek nie będzie miał możliwości skorzystania w sobotę ze wszystkich swoich zawodników. Z powodu otrzymanej bezpośrednio czerwonej kartki w starciu z Cariną Gubin, sobotni mecz będzie musiał “odpuścić” obrońca Ruslan Zubkov. Pod znakiem zapytania stoi również występ kontuzjowanego ostatnio Jacka Wuwra, który w latach 2017 – 2019 wystąpił w 49. meczach Pniówka na poziomie 3. ligi.

 

Historia meczów o punkty Pniówka z Polonią sięga sezonu 2019/2020, a więc awansu Niebiesko-Czerwonych na czwarty poziom rozgrywkowy w naszym kraju. Trzy ostatnie mecze ligowe zakończyły się zwycięstwami bytomian, aplikując swoim rywalom łącznie jedenaście bramek. Co ciekawe, w sezonie 2022/2023 będzie to już czwarte spotkania obu drużyn. Oprócz listopadowego zwycięstwa Polonii 4:1 (hat-trick Tomasza Gajdy oraz bramki Dawida Wolnego i Dawida Hanzela), oba zespoły mierzyły się ze sobą również w meczach kontrolnych. Latem przy Olimpijskiej padł remis 1:1, natomiast zimą na obiekcie Silesii Miechowice górą byli Poloniści, wygrywając 3:2.

 

Rozjemcą sobotniego starcia w Pawłowicach będzie pan Tomasz Majkowski z Sieradza, dla którego będzie to 10. spotkanie na poziomie 3. ligi w sezonie 2022/2023. Do tej pory nie sędziował meczów o punkty z udziałem Pniówka Pawłowice, jak i Polonii Bytom.

 

Najbliższy mecz Polonii Bytom będziecie mogli obstawić u oficjalnego jej bukmachera, firmy Superbet. Wygrana naszej drużyny wyceniana jest po kursie 2.20. Za prawidłowe wytypowanie remisu w meczu, Superbet wypłaci Wam natomiast 3.80. Kurs na zwycięstwo gospodarzy, Superbet wycenia z kolei po kursie 2.80. Obie drużyny należą do czołówki najbardziej bramkostrzelnych zespołów naszej grupy 3. ligi. Zatem, jeśli zaciekawi Was oferta Superbet na to, że w meczu obie drużyny zdobędą przynajmniej jednego gola, kurs takiego rozwiązania wynosi 1.55. Jeśli natomiast czujecie, że któraś z drużyn zakończy swoją strzelecką serię, możecie za każdą otrzymaną złotówkę otrzymać od Superbet 2.30. Po więcej zdarzeń dotyczących meczu Pniówka Pawłowice z Polonią Bytom, zapraszamy na stronę internetową oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

33. kolejka (10.06.2023 r.)

GKS Pniówek 74′ Pawłowice – BS Polonia Bytom

ul. Sportowa 7, Pawłowice godz. 17:00

Transmisja: brak.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę