Do dzieła! Pierwszy trening Polonistów w 2023 roku

Dziś w samo południe po raz pierwszy w 2023 zawodnicy oraz sztab szkoleniowy Polonii Bytom rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2022/2023. Poniedziałkowy trening Niebiesko-Czerwonych poprowadził trener Adam Burek, dla którego był to oficjalny debiut w nowej roli.

 

Dwa Jakuby

Do dyspozycji nowy trener Królowej Śląska w trakcie inaugurującego zimowy okres przygotowawczy treningu miał do 28 zawodników. Na sztucznej murawie obiektu w Bytomiu-Miechowicach, pierwszy trening z drużyną odbyli nowi, zakontraktowani już z Polonią młodzieżowcy, którymi zostali Jakub Kuczera (ostatnio Odra Wodzisław Śląski) oraz dobrze znany bytomskim kibicom, Jakub Siwek, który rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w IV-ligowej Dramie Zbrosławice. Obaj gracze będą z pewnością walczyć o podstawowy skład, reprezentując formację ofensywną. O tym, że nasi młodzieżowcy trafią doskonale odnaleźć się pod bramką przeciwnika niech świadczy fakt, że podczas pierwszej części sezonu 2022/2023 zdobyli łącznie piętnaście bramek. Kuczera siedmiokrotnie pokonywał bramkarzy na III-ligowym poziomie, z kolei Siwek osiem raz znalazł patent na golkiperów z IV-ligowego szczebla. Przypomnijmy, iż dla 20-letniego Siwka jest to powrót do drużyny z Bytomia po półrocznej przerwie.

 

Rywalizacja wśród bramkarzy

Liczne grono trenujących stanowili dzisiaj golkiperzy. Tutaj również rywalizacja o miano numeru “jeden” powinna być bardzo ciekawa. Oprócz będących już jesienią w składzie Szymona Gniełki i Eryka Mirusa, a także zawodników juniorskich drużyn naszej Akademii Kamila Hajduka oraz Pawła Zagórskiego, sztab szkoleniowy Polonii Bytom przyglądał się także dwójce testowanym zawodnikom, którymi byli Krystian Wieczorek i Piotr Słowikowski. Pierwszy z nich to urodzony w Bielsku-Białej wychowanek Rekordu, który jednak już prawie od dziesięciu lat szkoli się bramkarskiego fachu w Podbeskidziu. 20-latek w sezonie 2021/2022 występował na zasadzie wypożyczenia w MKS-Kluczbork. Rozegrał sześć spotkań ligowych i co ciekawe, w aż pięciu z nich MKS okazał się zwycięski. W pozostałym meczu klub z Kluczborka podzielił się z rywalem punktami. Jesienią występował głównie w rezerwach Podbeskidzia (16 spotkań) oraz zadebiutował w meczu krajowego Pucharu Polski Górali, podczas przegranego spotkania z Lechią Zielona Góra. O rok młodszy od Wieczorka Piotr Słowikowski to z kolei wychowanek Akademii 2012 Suwałki. Uzdolniony bramkarz jednak już w dość młodym wieku przeniósł się do bardziej znanego klubu z Suwałk – Wigier, i to właśnie w tym zespole spędził ostatnie lata. W rundzie wiosennej rozegrał 16 spotkań w barwach pierwszej drużyny Wigier w rozgrywkach podlaskiej IV ligi. W poprzednim sezonie zadebiutował na szczeblu centralnym, w wygranym meczu II ligi z Sokołem Ostróda. Obaj testowani bramkarze będą przebywać w naszym zespole przynajmniej do końca tygodnia.

 

Wszyscy zdrowi

Frekwencja na inauguracyjnym treningu okazała się godna pozazdroszczenia. Oprócz trzonu zespołu z rozgrywek rundy jesiennej warto odnotować, iż z pierwszym zespołem Polonii trenował dziś obrońca Marcin Lazaj, który zaliczył solidną rundę w zespole Juniora Starszego. Z zespołem trenowali wszyscy dostępni zawodnicy, co miejmy nadzieję będzie zwiastować dobry początek zimowych przygotowań. Zgodnie z podaną wcześniej informacją, Orest Tkaczuk oraz Adam Sobuś dostali od klubu wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy, stąd są to jedyne nieobecności spośród kadry pierwszej drużyny Królowej Śląska. Wtorkowy trening wyjątkowo przeprowadzony zostanie na stadionie przy Olimpijskiej, jednak w pozostałe dni nasz zespół korzystać będzie z gościnności obiektu “Silesia” w Bytomiu-Miechowicach.

 

Pierwszoligowiec na początek

Zwieńczeniem pierwszego tygodnia treningów będzie sobotni sparing z Ruchem Chorzów. Rozpoczęcie starcia z drużyną występującą w Fortuna 1. Lidze zaplanowano na godzinę 11:00. Mecz zostanie rozegrany na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Dzierżonia w Bytomiu-Miechowicach. Obiekt ten tak jak w zeszłym roku, będzie miejscem gry pierwszego sparingu naszej drużyny w trakcie zimowego okresu przygotowawczego i podobnie jak dwanaście miesięcy wcześniej, Polonię sprawdzi reprezentant Fortuna 1. Ligi.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę