Dominik Brzozowski oraz Jakub Trojanowski wypożyczeni do III-ligowych klubów

Dwójka zawodników Polonii Bytom: Dominik Brzozowski oraz Jakub Trojanowski, nie zagra w najbliższym sezonie w Polonii Bytom. Obaj gracze zostali wypożyczeni na najbliższy rok do klubów grających na III-ligowym poziomie.

 

Dominik Brzozowski na najbliższe dwanaście miesięcy został wypożyczony do czołowej drużyny IV grupy piłkarskiej 3. ligi, Chełmianki Chełm. Bramki Polonii Bytom popularny Brzoza strzegł od początku sezonu 2020/2021. Trzeba powiedzieć otwarcie, iż zadanie swoje wychowanek APN-u Knurów wykonywał z bardzo dobrym dla siebie i drużyny skutkiem. Sprowadzony przed dwoma sezonami z Zaborza Zabrze bramkarz wystąpił w bluzie z herbem Polonii Bytom 52 razy, stając się w zeszłym sezonie najlepszym bramkarzem III grupy piłkarskiej 3. ligi. Zawodnik, który kilka dni temu skończył swoje 21. urodziny, na najbliższy rok wypożyczony został na wschodnie tereny naszego kraju, gdzie z nową drużyną powalczy o awans do rozgrywek eWinner 2. Ligi. Dziś nasz bramkarz wystąpił w wygranym przez jego nowy zespół meczu kontrolnym z Lublinianką Lublin (2:1).

 

Znacznie bliżej przeniesie się inny z zawodników defensywnych naszego Klubu, Jakub Trojanowski. 19-letniego obrońcę przez najbliższy rok będziemy oglądać w zespole ligowego przeciwnika Polonistów, a więc Gwarka Tarnowskie Góry. Młodzieżowiec już od kilkunastu dni przebywał na testach w tarnogórskim klubie i po tym pobycie przekonał do siebie włodarzy klubu ze Srebrnego Miasta. Dziś sprowadzony na początku roku z Piasta Żmigród defensor zdobył dwie bramki w zremisowanym przez tarnogórzan meczu kontrolnym z Ruchem Radzionków (4:4). Urodzony we Wrocławiu zawodnik zaliczył wiosną cztery spotkania w barwach Polonii na trzecioligowym szczeblu. Więcej szans otrzymywał na boisku dzięki regularnej grze w rozgrywkach II Ligi Wojewódzkiej Juniora Starszego. Teraz młody zawodnik zostaje wypożyczony po to, aby nabywał doświadczenia w piłce seniorskiej w pobliskich Tarnowskich Górach.

 

 

Sztab szkoleniowy Polonii Bytom będzie przez najbliższy rok bacznie przyglądał się poczynaniom dwójki wypożyczonych zawodników, którym życzymy samych udanych spotkań w barwach nowych drużyn.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę