Dominik Budzik na dłużej z Polonią! „Nie wahałem się ani chwili”

Niespełna 23-letni prawy obrońca podpisał nowy kontrakt z naszym klubem. Obowiązywać będzie do 30 czerwca 2021 roku.

Dotychczasowa umowa Dominika Budzika wygasała w 2020 roku, ale została prolongowana o kolejnych 12 miesięcy.
Dobrze czuję się w Bytomiu. Gdy prezes zaproponował mi przedłużenie kontraktu, bardzo się ucieszyłem i bez wahania z tego skorzystałem. Zależało mi, by zostać w Polonii. Tworzy się tu fajna drużyna i chcę być jej częścią – mówi Budzik.

Urodzony w 1996 roku prawy obrońca, mogący też występować na pozycji nr 6, trafił do Bytomia przed poprzednim sezonem z Piasta Gliwice. Przyczynił się do wywalczenia awansu. Rozegrał 26 meczów ligowych, 3 pucharowe i 2 barażowe. Strzelił jednego gola – ale za to jakże ważnego, w wyjazdowym starciu z LKS-em Czaniec.

– Zaliczyłem sporo meczów, ale najważniejsze było to, że osiągnęliśmy cel jako drużyna. Teraz przed nami nowe wyzwania. Nie obawiam się trzeciej ligi, grywałem już w niej w rezerwach Piasta, dlatego nie jest to dla mnie wielka niewiadoma. Rywalizacja w drużynie wzrosła, na każą pozycję jest dwóch albo i trzech zawodników. Nie ma jeszcze wyklarowanej podstawowej jedenastki, każdy są o nią bije. Co prawda letnia przerwa była krótka, ale każdy z nas czeka już na inaugurację sezonu; na moment, kiedy wyjdzie się na murawę z myślą o zdobyciu trzech punktów – podkreśla Dominik Budzik.

Życzymy dalszych sukcesów osiąganych w Niebiesko-Czerwonych barwach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę