Dzień Wszystkich Świętych. Cześć Ich pamięci

Dziś obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. To czas zadumy, wspomnień oraz refleksji. Tego dnia w sposób szczególny chcemy wspomnieć o zasłużonych dla Polonii Bytom piłkarzach, trenerach oraz działaczach, którzy w przeciągu ostatniego roku odeszli od nas na zawsze.

 

Pamiętamy wszyscy dzień 5. listopada ubiegłego roku. To wtedy dotarła do nas informacja o śmierci Ryszarda Grzegorczyka, byłego Reprezentanta Polski, Olimpijczyka z Rzymu, wybitnego zawodnika Niebiesko-Czerwonych. Z Polonią Bytom odniósł swoje największe sukcesy, zdobywając z nią tytuł mistrza Polski w 1962 roku, trzy razy wicemistrzostwo (1958, 1959, 1961), Puchar Karla Rappana oraz Puchar Ameryki w 1965 roku. Odszedł nad nas mając 82 lata.

 

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego sezonu piłkarskiego, polonijną społeczność obiegła smutna informacja o śmierci wieloletniego pracownika Polonii Bytom, pełniącego przez lata funkcję kierownika ds. bezpieczeństwa w naszym Klubie, Marka Wójcika. Z Niebiesko-Czerwonymi barwami związany był od 2004 roku, pracując dla Polonii Bytom blisko przez 18 lat na wszystkich szczeblach ligowych w Polsce. Marek Wójcik zmarł 28 lipca w wieku 64 lat.

 

W czwartek 1 września w wieku 89 lat odszedł od nas Wacław Kruczkowski. Były zawodnik, działacz, wieloletni kierownik drużyny Polonii Bytom oraz sędzia piłkarski. Przez ponad 20 lat, wpierw jako kierownik techniczny, później jako kierownik drużyny, pracował przy seniorskim zespole Polonii Bytom, świętując m.in. awans do ówczesnej 2. ligi oraz Ekstraklasy. Przy Polonii Bytom był do ostatnich swoich dni, pielęgnując tradycje klubu seniora przy ul. Kolejowej 6.

 

Klubowa delegacja jak co roku odwiedziła również groby innych, niezwykle zasłużonych dla Polonii Bytom osób. Uczczono pamięć Edwarda Szymkowiaka, Kazimierza Trampisza, Waltera Winklera oraz Jana Liberdy. I chociaż ich już z nami nie ma, w naszych sercach oraz pamięci pozostaną na zawsze.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę