Eryk Mirus dalej będzie bronił bramki Polonii Bytom w sezonie 2023/2024!

Postawa bramkarza pomiędzy słupkami bramki takiego klubu jak Polonia Bytom to spora odpowiedzialność. Po ogłoszeniu tej wiadomości, możemy już jednak spać spokojnie. Z radością informujemy, iż nowym, dwuletnim kontraktem związał się z Niebiesko-Czerwonymi jej podstawowy do tej pory golkiper, Eryk Mirus!

 

Eryk Mirus jest żywym przykładem na to, że ciężka i solidna praca zawsze znajdzie swoje odzwierciedlenie w postaci otrzymania szansy na pokazanie swoich umiejętności. Gracz, który latem ubiegłego roku przychodził do Polonii Bytom, początkowo był jej drugim bramkarzem. Wychowanek Cracovii sumiennie pracował jednak na swój długo oczekiwany moment i w październikowym meczu z Odrą Wodzisław Śląski, 19-letni obecnie bramkarz zadebiutował w pierwszej drużynie Polonii w meczu ligowym. Od tego momentu nie oddał już miejsca pomiędzy słupkami, stając się podstawowym golkiperem Niebiesko-Czerwonych w zwycięskim sezonie 2022/2023. Były bramkarz gdańskiej Lechii w zakończonych rozgrywkach wystąpił w 19-stu meczach ligowych, w wielu z nich swoimi fantastycznymi interwencjami uchronił nasz zespół od utraty goli, broniąc m.in. rzuty karne w spotkaniach ze Stalą Brzeg, Stilonem Gorzów Wielkopolski, Miedzią II Legnica czy meczu Pucharu Polski z Unią Turza Śląska.

Warto wspomnieć, iż z Erykiem Mirusem w bramce, Polonia Bytom w zeszłym sezonie przegrała zaledwie jedno spotkanie! To chyba najlepsza recenzja umiejętności młodego golkipera, który barw Królowej Śląska bronić będzie przez kolejne dwa sezony.

 

Komentarz Eryka Mirusa po przedłużeniu kontraktu z Polonią Bytom:

Sezon mimo ciężkiego początku można zaliczyć do udanych. Wywalczyłem sobie miejsce pomiędzy słupkami bramki Polonii  i może trochę długo to trwało, to jednak jest do dobry przykład na to, że w życiu trzeba być cierpliwym. Za długim okresem oczekiwania na swoją szansę przyszła solidna forma sportowa, jak i wyniki osiągane przez całą drużynę. Cieszę się z tego, ponieważ pozwoliło nam to spełnić założony przez nas cel.

Wszyscy wiążemy z nowym sezonem spore nadzieje. Jest to już szczebel centralny, na którym nie ma słabych drużyn i swoimi dobrymi występami można wiele zdziałać. Wierzę, że stać nas na osiągnięcie dobrego wyniku, ponieważ z obecną kadrą możemy pokusić się o niespodziankę.

 

Cieszymy się Eryk, że zostajesz z nami na dłużej! Życzymy Ci samych udanych występów w nowym sezonie!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę