Eryk Mirus nowym bramkarzem Niebiesko-czerwonych!

Dopięte zostały wszelkie formalności w sprawie przejścia Eryka Mirusa z Lechii Gdańsk do Polonii Bytom. Młody bramkarz został w dniu dzisiejszym oficjalnie nowym zawodnikiem dwukrotnych mistrzów Polski!

 

Urodzony w 2003 roku w Krakowie młodzieżowiec to wychowanek tamtejszej Cracovii, do której dołączył w 2014 roku. Golkiper przeszedł w krakowskim klubie przez kolejne szczeble drużyn młodzieżowych, by w wieku 16 lat wystąpić z drużyną Pasów w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Jego talent przed sezonem 2019/2020 dostrzegła Lechia Gdańsk i nasz nowy bramkarz zamienił południową na północną część kraju. Tam nasz młody zawodnik kontynuował grę w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, pojawiając się również na boisku w występującym na IV-ligowym poziomie zespole rezerw gdańszczan. Już po dwóch miesiącach pobytu w klubie z Gdańska, Eryk Mirus dostąpił możliwości trenowania z pierwszym zespołem Lechii, trenowanym przez Piotra Stokowca. Kwestią czasu był więc pierwszy, profesjonalny kontrakt piłkarski, który nasz zawodnik podpisał przed wylotem z pierwszą drużyną na zgrupowanie do Turcji zimą 2020 roku. Przed sezonem 2020/2021 niespełna 18-letni wówczas Eryk Mirus został włączony do pierwszej drużyny Lechii Gdańsk, gdzie o miejsce między słupkami rywalizował z Dusanem Kuciakiem oraz Zlatanem Alomerowicem. Poprzedni sezon spędził natomiast na wypożyczeniu w drugoligowej Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

 

Eryk Mirus przebywał z drużyną Polonii Bytom od początku letniego okresu przygotowawczego, przekonując do swojej osoby sztab szkoleniowy Niebiesko-czerwonych. – Chciałbym pomóc w drużynie w osiągnięciu postawionych przez siebie celów w tym sezonie. Chcę rozwijać swoje umiejętności poprzez regularną grę i mam nadzieje, że swoją postawą przyczynię się do sukcesów Polonii w tym sezonie – zaznaczył zdecydowanie swoje ambicje nowy nabytek Polonii, po czym dodał: – Jestem bardzo zadowolony z pobytu w Polonii. Koledzy z drużyny przyjęli mnie bardzo dobrze. Myślę, że te dobre relacje przełożą się na naszą komunikację zarówno na boisku, jak i poza nim. Zawodnik, którego bramkarskim idolem jest Wojciech Szczęsny, wymienił również swoje najmocniejsze cechy na boisku: – Dobrze gram nogami, gdyż jestem obunożnym zawodnikiem. Jako moją mocną stronę mogę również dodać opanowanie na linii bramkowej – powiedział na koniec swojej pierwszej rozmowy z klubowymi mediami, Eryk Mirus.

 

Witamy naszego nowego zawodnika w drużynie. Mamy nadzieję, że jego skuteczne interwencje przyczynią się do zwycięstw Polonii Bytom w nowym sezonie!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę