Filip Żagiel zawodnikiem Ruchu Chorzów

Filip Żagiel w przyszłym sezonie nie będzie reprezentował barw Polonii Bytom. Nasz dotychczasowy skrzydłowy miał obowiązujący kontrakt do 2022 roku, jednak na zasadzie płatnego transferu definitywnego przeszedł do Ruchu Chorzów.

Będę wdzięczny za to, że Polonia wyciągnęła do mnie rękę, gdy znajdowałem się w bardzo trudnym etapie mojej przygody z piłką. Jestem człowiekiem, który docenia takie gesty i zawsze będę pamiętał, jak mnie przyjęliście, czego mnie nauczyliście i jak bardzo we mnie wierzyliście. Tomasz Stefankiewicz, sztab szkoleniowy z Trenerem Kamilem Rakoczym na czele oraz Prezes Sławomir Kamiński zaufali mi i w skutek tego, dzisiaj jestem lepszym piłkarzem i bardziej dojrzałym człowiekiem. Polonia Bytom, to pierwszy klub, w którym czułem szczerość, radość i podkreślę to po raz kolejny – Zaufanie. Dziękuję moim kolegom z szatni za każdy jeden dzień, za każdy trening oraz mecz, gdzie walczyliśmy wspólnie by wygrywała Polonia Bytom.

Wreszcie dziękuję Wam, Kibicom, którzy nigdy nie zawodzili i pokazywali piłkarzom, co oznacza bronić niebiesko-czerwonych barw. To spory zaszczyt, ale także odpowiedzialność. Będę trzymał kciuki za Polonię, by stabilnie się rozwijała na każdej płaszczyźnie. Mam nadzieję, że Wy też będziecie mi kibicowali w kolejnym etapie mojej przygody z piłką.

Dziękuję kierownikowi – legendzie Jerzemu Szpernalowskiemu oraz każdemu pracownikowi z osobna za wspólną przygodę i pomoc, którą otrzymałem przez te dwa lata.

Dzięki wszystkim wyżej wymienionym osobom możecie być spokojni o przyszłość Polonii Bytom” – powiedział Filip Żagiel.

Żagiel trafił do bytomskiego klubu we wrześniu 2019 roku. Od samego początku był mocnym punktem zespołu. Podczas pobytu w Bytomiu odnotował 44 występy, w których zdobył 11 bramek. To właśnie Filip rozpoczął strzelanie Polonistów w 2021 roku zdobywając bramkę w sparingu z Odrą Opole.

Dzięki za godne reprezentowanie Niebiesko-Czerwonych barw. Życzymy sukcesów w dalszej karierze i być może do zobaczenia na piłkarskim szlaku!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę