Fortuna Puchar Polski: Gramy dalej! Pogoń II Szczecin – Polonia Bytom 1:4 (1:2)

Polonia Bytom pokonała w meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski zespół rezerw Pogoni Szczecin 4:1 (2:1) i awansowała do kolejnej fazy rozgrywek. Gole dla Niebiesko-Czerwonych zdobywali Lucjan Zieliński, Patryk Stefański, Dawid Wolny oraz Dawid Krzemień. Pucharowa przygoda jeszcze trochę potrwa!

Zapraszamy do zapoznania się z relacją tekstową z czwartkowego meczu.

90+4 min. KONIEC! Wygrywamy z drugim zespołem Pogoni Szczecin i gramy dalej w Fortuna Pucharze Polski!

90+2 min. W drugiej minucie doliczonego czasu gry pada czwarta bramka dla Polonistów! Szarżującego w polu karnym Konrada Andrzejczaka sfaulował zawodnik gospodarzy, a jedenastkę na bramkę zamienił Dawid Krzemień. Prowadzimy 4:1!

87 min. Pozostało kilka minut do końca regulaminowego czasu gry. Nasza drużyna kontroluje spotkanie, lecz odgryzają się również gospodarze, którzy za kilka parę chwil mogą pożegnać się z tegoroczną edycją Fortuna Pucharu Polski.

78 min. Liczne zmiany w obu drużynach. Na placu gry witamy m.in. Konrada Andrzejczaka, który powraca na boisko po wyleczeniu urazu odniesionego na początku miesiąca. Kondzio, witamy z powrotem!

71 min. Po centrze z rzutu rożnego celnie główkował Frączczak. Na całe szczęście na torze lotu piłki stał Dominik Budzik, zneutralizował bezpieczeństwo.

60. min. Doskonała okazja naszej drużyny. Lewą flanką zabrał się z piłką rozpędzony Zieliński i wyłożył piłkę przed bramkę do Daniela Ściślaka. Wystarczyło tylko dołożyć nogę… jednak zdążył z interwencją Holewiński.

48 min. Mocne otwarcie drugiej połowy przez graczy Polonii! Lucjan Zieliński trafia piłką w słupek, jednak na miejscu jest Wolny, który dopełnia tylko formalności. Prowadzimy 3:1!

47 min. Strzał z dystansu Dawida Kroczka – Eryk Mirus w gotowości.

46 min. Zaczynamy drugą część gry. W przerwie nie nastąpiły żadne zmiany.

45 min. PRZERWA. W Szczecinie do przerwy minimalne prowadzenie Niebiesko-Czerwonych.

45+2 min. Aktywni w meczu Zieliński i Wolny znów z szansami. Strzał Zielińskiego broni Holewiński, natomiast Wolny po dośrodkowaniu Stefańskiego z dogodnej okazji nie trafia w bramkę.

42 min. Jest trafienie kontaktowe dla gospodarzy. Sędzia Aleksander Borowiak dopatrzył się w polu karnym faulu Igora Ławrynowicza, a jedenastkę mocnym uderzeniem na gola zamienia Adam Frączczak. Prowadzimy dalej, ale już tylko 2:1.

36 min. Podwyższamy prowadzenie! Patryk Stefański w swoim stylu minął na prawej flance dwóch zawodników i płaskim strzałem tuż przy słupku podwyższa prowadzenie! 2:0 dla Polonii Bytom!

34 min. Młody bramkarz gospodarzy znów ratuje swój zespół przed utratą gola. Najpierw wybronił strzał Zielińskiego, a parę sekund później wyłapał piłkę po główce Wolnego.

28. min. Znakomita okazja gości! Po dośrodkowaniu Axel Holewiński wyciągnął się jak struna broniąc główkę Michała Bedronki!

22 min. Eryk Mirus po raz pierwszy zatrudniony przez gospodarzy. W bardzo dobrym stylu broni uderzenie Błażeja Starzyckiego.

21 min. GOL! Lucjan Zieliński strzela z bliskiej odległości i obejmujemy prowadzenie! 1:0 dla Polonii Bytom.

18 min. Dośrodkowanie Tomasza Gajdy z rzutu rożnego pod bramkę Portowców, lecz mija się z piłką Szymon Jopek, niegdyś gracz juniorskich drużyn Pogoni.

15 min. Przewaga Polonistów. Na bramkę Holewińskiego strzał również Dawid Wolny, jednak i tym przypadku zbyt lekko.

2 min. Strzał po ziemi Lucjana Zielińskiego, jednak bez problemu łapie piłkę Axel Holewiński.

17:00 Drużyny już na murawie, a więc… zaczynamy!

16:50 Koszulka z pucharowymi akcentami już gotowa. To właśnie w takich Poloniści już za dziesięć minut wyjdą na boisko by walczyć o awans do 1/16 Fortuna Pucharu Polski!

16:30 Obie drużyny już na murawie obiektu jednego z boisk szczecińskiej Akademii Piłkarskiej. W zespole gospodarzy młodzi zawodnicy stanowiący o sile drużyny na poziomie 3. ligi, wśród których wyróżnia się nazwisko najbardziej doświadczonego, Adama Frączczaka. W naszej drużynie kilka zmian względem niedzielnego spotkania ligowego. Od pierwszej minuty m.in. Lucjan Zieliński czy Michał Bedronka. W podstawowej jedenastce znalazło się również miejsca dla Patryka Stefańskiego, który pamięta ostatnią wizytę w Szczecinie w rozgrywkach krajowego Pucharu Polski.

16:00 Witamy ze Szczecina! Za chwilę rozpoczniemy relację tekstową z meczu I rundy Fortuna Pucharu Polski. Drużyny rezerw Pogoni Szczecin oraz Polonii Bytom za kilkanaście minut pojawią się na rozgrzewce. Z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia transmisji z meczu, postaramy się jak najlepiej przekazać Państwu boiskowe wydarzenia z dzisiejszego spotkania! Za chwilę zaczynamy!

Fortuna Puchar Polski (I runda): 28 września 2023 r, godz. 17:00, ul. Karłowicza 28, Szczecin.

Pogoń II Szczecin – BS Polonia Bytom 1:4 (1:2)

Bramki: 42 ‘ Adam Frączczak (karny) – 21′ Lucjan Zieliński, 36′ Patryk Stefański, 48’ Dawid Wolny, 90+2 Dawid Krzemień (karny).

Składy:

Pogoń II: Holewiński – Fornalik (21′ Freilich), Urbaniak, Góral, Hyl – Gołębiewski, Starzycki (66′ Broniewski), Kroczek (66′ Doustali), Jakubczyk, Bąk (66′ Chromiński) – Frączczak (76′ Rutowski). Trener: Paweł Cretti.

Polonia: Mirus – Budzik, Bedronka, Radkiewicz (72′ Piekarski), Ławrynowicz (66′ Zejdler) – Jopek, Ściślak, Gajda (72′ Krzemień) – Stefański (72′ Andrzejczak), Wolny (66′ Ropski), L. Zieliński. Trener: Łukasz Tomczyk.

Sędzia główny: Aleksander Borowiak (Poznań).

Żółte kartki: Fornalik, Bąk, Chromiński (Pogoń II) oraz Jopek, Stefański, Radkiewicz (Polonia).