Gorączka piątkowego wieczoru – zapowiedź meczu ze Skrą Częstochowa

Po dwóch dalekich wyjazdach, tym razem podróż Niebiesko-Czerwonych na najbliższy mecz ligowy potrwa zdecydowanie krócej. W najbliższej kolejce ligowej spotkają się dwie drużyny, których w ubiegłym sezonie nie było w stawce II-ligowców. Spadkowicz z Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa zmierzy się z mistrzem III grupy 3. ligi, Polonią Bytom.

 

Klub spod Jasnej Góry nie rozpoczął sezonu zgodnie ze swoimi oczekiwaniami, wysoko przegrywając na inaugurację ligi 0:3 w Krakowie z Hutnikiem. O tym jednak, jak ciężko gra się na obiekcie Skry, wiemy nie od dzisiaj. Miejscowi na popularnej Lorecie przełamali się tydzień temu, pokonując w meczu spadkowiczów z Fortuna 1. Ligi, Sandecję Nowy Sącz. Gola na wagę trzech punktów zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry nowy zawodnik częstochowskiej drużyny, Paweł Kucharczyk. Sprowadzony ze Stali Stalowa Wola gracz jest jednym z piętnastu piłkarzy, którzy w przerwie letniej zostali sprowadzeni do zespoły Skry. Czterech z nich pamięta ubiegłosezonowe starcia z Polonistami, gdyż byli zawodnikami rezerw Rakowa. Mowa tutaj o Oliwierze Kucharczyku, Jakubie Rajczykowskim, Tobiaszu Kubiku oraz Dawidzie Wojtyrze. Ten ostatni wpisał się na listę strzelców nie tylko w rozgrywanym w kwietniu tego roku, wygranym meczu ligowym przez bytomian, ale także w lipcowym spotkaniu kontrolnym, które również padło łupem rywala popularnych Skrzaków. Zarówno Wojtyra, jak i wspomniany wcześniej Oliwier Kucharczyk to gracze, których zabrakło w zwycięskim meczu z Sandecją. Było to efektem czerwonych kartek, które wymienieni zawodnicy otrzymali w meczu w Krakowie. Trenerem częstochowskiej drużyny jest związany ze Skrą już od ponad dziesięciu lat Konrad Gerega. Szkoleniowiec przed objęciem samodzielnej funkcji trenera naszego rywala był asystentem trenerów Pawła Ściebury czy dobrze znanego w Bytomiu, Jakuba Dziółki.

 

Podopieczni trenera Adama Burka z kolei punktowali w tym sezonie wtedy, kiedy nie udało się to jej piątkowemu rywalowi. Na inaugurację jak wszyscy dobrze pamiętamy przywieźliśmy z Kołobrzegu komplet punktów. Tydzień później tej sztuki nie udało się z kolei powtórzyć w Grudziądzu, gdzie do zdobyczy punktowej zabrakło niewiele. Przed naszą drużyną konfrontacja ze Skrą, z którą nie tak dawno rywalizowała w meczu kontrolnym. Choć w składzie rywala było wówczas kilku graczy testowanych i gra rywala z pewnością się nieco różniła od tej, którą prezentują teraz, tak zdobyte w lipcowym meczu doświadczenie powinno zaowocować w piątek. Wszyscy dobrze pamiętamy fantastyczny powrót naszej drużyny ze stanu 0:3 do stanu 4:3 w rozgrywanym w Konopiskach spotkaniu. Do kadry meczowej Niebiesko-Czerwonych powracają narzekający ostatnio na urazy Łukasz Zejdler oraz Lucjan Zieliński. O ile w zespole gości nie ma w składzie zawodnika z przeszłością w Polonii, tak w drugą stronę tych związków jest dość sporo. Wymieniony wcześniej Zieliński, Konrad Andrzejczak, Krzysztof Ropski oraz Dawid Wolny. Co ich łączy? Każdy z nich w swoim piłkarskim CV ma grę w drużynie Skry. W piątek każdy z wymienionych wcześniej graczy będzie mógł przypomnieć się częstochowskiej publiczności, lecz już jako zawodnicy Polonii. Dawid Wolny, a więc autor jedynego do tej pory trafienia dla Polonii, w piątek wejdzie w drugą “pięćdziesiątkę” występów w meczach ligowych w niebiesko-czerwonych barwach.

 

Tak jak wielu czytelników pewnie już zdążyło zauważyć, o ligowe punkty Poloniści powalczą nie w sobotę, a właśnie w piątek. Ostatnie spotkania obie drużyny walczyły ze sobą głównie w meczach sparingowych, lecz aby przywołać rywalizację w meczach mistrzowskich, musimy cofnąć się do sezonu 2014/2015, który zakończył się dla Niebiesko-Czerwonych awansem do 2. ligi. W rewanżowym starciu (wcześniej porażka przy Olimpijskiej 1:2) w maju 2015 roku, zwyciężyliśmy na wyjeździe Skrę 2:0 po bramkach Kamila Mańkowskiego oraz Damiana Michalika. Tamto spotkanie pamięta z naszej drużyny Dawid Krzemień, który pojawił się na placu gry w 83′ minucie. Tym razem jednak wychowanka Polonii zabraknie z powodu rehabilitacji po zabiegu.

 

Sędzią głównym piątkowego meczu będzie pan Patryk Świerczek z Brzeska, który przez ostatnie sezony prowadził mecze głównie na poziomie 3. ligi. W trwających rozgrywkach sędziował również zakończone bezbramkowym remisem starcie GKS-u Jastrzębie ze Stalą Stalowa Wola.

 

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet, nieznacznym faworytem w piątkowym meczu jest drużyna gospodarzy. Ich zwycięstwo wyceniane jest po kursie 2.50. Za każdą postawioną złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam 3.30.  Wygraną Polonii Bytom, Superbet wycenia z kolei po kursie 3.10. Po więcej zdarzeń dotyczących meczu Skra Częstochowa – Polonia Bytom, zapraszamy na stronę internetową oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

2. liga, sezon 2023/2024

3. kolejka (04.08.2023 r.)

KS Skra Częstochowa – BS Polonia Bytom

ul. Loretańska 20 – Częstochowa, godz. 19:00

Transmisja: Pilot WP.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę