Idzie nowe pokolenie. Przed meczem ze Stalą Brzeg

Już jutro o godzinie 15:00 Polonia w znacznie odmłodzonym składzie zagra w ostatniej kolejce III ligi, grupy III ze Stalą Brzeg.

W ubiegłym tygodniu podejmowaliśmy przy Frycza-Modrzewskiego rybnicki ROW. Zespół ten co prawda nie miał w zasadzie szans na utrzymanie, jednak dzielnie walczył o godne pożegnanie z rozgrywkami III ligi. Poloniści wygrali ten mecz 3:1 (1:0). Do przerwy z bramki mógł cieszyć się Filip Żagiel, po zmianie stron niespodziewanie szybko odpowiedzieli przyjezdni za sprawą Dawida Migusa. Kolejne bramki padały już tylko dla Niebiesko-Czerwonych, a ich autorami byli kolejno: Damian Celuch i Krzysztof Hałgas. Był to trzynasty z rzędu komplet punktów w roli gospodarza, który zapewnił nam także drugie miejsce na koniec sezonu.

Naszym rywalem będzie Stal Brzeg. Założony w 1967 roku klub najwyżej występował na poziomie III ligi. Zespół ten od dłuższego czasu jest pewny utrzymania, na chwilę obecną zajmuje 8. miejsce z dorobkiem 46 punktów po 35 meczach. W ostatnich meczach Stal gra mocno w kratkę. Przed tygodniem uległa nieznacznie rezerwom Zagłębia Lubin po golu w ostatnich sekundach spotkania. Natomiast jeszcze w czerwcu zespół z Brzegu zremisował 1:1 (1:1) ze Ślęzą Wrocław oraz wygrał 1:0 (0:0) z Piastem Żmigród. Patrząc trochę szerzej, w pięciu ostatnich meczach zanotował jedno zwycięstwo, jeden remis i trzy porażki. Nasi jutrzejsi rywale nieznacznie lepiej radzą sobie na wyjazdach, choć jutro będą mogli liczyć na doping kibiców, którzy pojawią się na trybunach.

Historia bezpośrednich starć nie jest zbyt bogata, choć korzystna dla bytomian. W meczach o punkty dwukrotnie wygrywaliśmy ze Stalą. W ubiegłym sezonie zwyciężyliśmy na wyjeździe 3:0 (2:0)  po dwóch bramkach Patryka Stefańskiego i jednej Marcina Lachowskiego. Natomiast jesienią wygraliśmy nieznacznie 1:0 (1:0) po trafieniu Dawida Krzemienia. Co ciekawe, najlepszym strzelcem gospodarzy z dziesięcioma trafieniami jest obecny piłkarz Polonistów, Damian Celuch. Jutro jednak nie będzie on dostępny w odwodzie trenera Rakoczego z racji odpowiednich zapisów w kontrakcie. Polonia z racji bezpiecznej przewagi nad trzecim zespołem może w tym meczu dać szanse swoim utalentowanym wychowankom. Tym samym do Brzegu pojedzie aż dziewięciu młodzieżowców. Mecz ten będzie symboliczną „zmianą pokolenia”, bowiem po raz ostatni Niebiesko-Czerwone trykoty przywdzieją bardzo ważne postaci dla bytomskiego klubu: Marcin Lachowski oraz Wojciech Mróz. Więcej dowiecie się jutro, dlatego zachęcamy Was do śledzenia klubowych social mediów. Ze spotkania odbędzie się transmisja LIVE, którą możecie kupić, klikając w poniższy link:

Transmisja Stal – Polonia

 

38. kolejka III liga, grupa III
Stal Brzeg – Polonia Bytom

18.06.2021, godz. 15:00
Sportowa 1, Brzeg
Sędzia: Mateusz Maj

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę