Jacek Trzeciak obchodzi 50-te urodziny! Wszystkiego najlepszego!

Jedna z ikon najnowszej historii Polonii Bytom, były zawodnik oraz trener dwukrotnych mistrzów Polski Jacek Trzeciak, skończył w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia 50 lat!

 

Jacek Trzeciak urodził się w Bielawie 26 grudnia 1971 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w LKS-ie Wojnowice, skąd przeniósł się później do bardziej znanych w południowej części województwa Śląskiego klubów takich jak Rafako Racibórz oraz Rymer Niedobczyce. Następnie trafił do Włókniarza Kietrz, skąd po krótkich epizodach w Ruchu Radzionków oraz RKS-ie Radomsko trafił latem 2004 roku w wieku 33 lat do Królowej Śląska.

 

Mimo wieku, który bardziej sugerowałby powolny schyłek piłkarskiej kariery, to właśnie tutaj Jacek Trzeciak przeżywał swoją drugą, piłkarską młodość. Z marszu stał się podstawowym zawodnikiem Polonii, w której od samego początku dał się poznać jako osoba nieustępliwa na boisku, ambitna i walcząca. Kolejni trenerzy Polonii w osobach Marcina Brosza, Michała Probierza, Dariusza Fornalaka, Jana Urbana czy Jurija Szatałowa, zawsze widzieli w Jacku Trzeciaku jednego z liderów drużyny. Z piłką na najwyższym poziomie pożegnał się latem 2010 roku. W barwach Polonii zagrał na najwyższym szczeblu piłkarskim w naszym kraju łącznie 74 mecze, zdobywając przy tym 5 bramek.

 

Po zakończeniu piłkarskiej kariery rozpoczął przygodę trenerską. Najpierw był asystentem kolejnych trenerów w Polonii Bytom, aby w październiku 2012 roku objąć stery pierwszej drużyny niebiesko-czerwonych. Do Bytomia w roli trenera wracał jeszcze dwukrotnie, prowadząc Polonię w latach 2014-2015 (mistrzostwo III ligi) oraz 2017-2018. To właśnie w roli trenera bytomskiego klubu dał się poznać jako solidny szkoleniowiec, czego dowodem mogą być kolejne kluby, w których trenował, a więc ROW Rybnik, Olimpia Grudziądz, Olimpia Elbląg, a ostatnio I-ligowy GKS Jastrzębie.

 

Z tej okazji pragniemy życzyć Solenizantowi wszystkiego co najlepsze na kolejne lata zarówno w życiu prywatnym, a także zawodowym.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920