Jakub Belica kończy swoją przygodę z Polonią Bytom

Jakub Belica żegna się z Polonią Bytom. Mogący występować zarówno w obronie, jak i w pomocy zawodnik, występował w barwach naszego klubu przez ostatnie 2,5 sezonu.

 

Urodzony w Tarnowskich Górach zawodnik Polonię wzmocnił latem 2019 roku z drugiego zespołu Górnika Zabrze, po wygranych przez nasz klub barażach o prawo gry w III lidze. Zadebiutował w barwach Polonii w domowym, wygranym meczu z MKS-em Kluczbork, kiedy to w drugiej połowie spotkania zmienił na placu gry Piotra Makowskiego. Teraz obaj panowie znów spotkają się w jednym klubie, bowiem Jakub Belica trafia na mocy transferu definitywnego do lidera bytomsko-zabrzańskiej Ligi Okręgowej, Dramy Zbrosławice. Łącznie w barwach dwukrotnego mistrza Polski popularny “Bela” wystąpił na III-ligowych boiskach 48 razy, kończąc sezon 2019/2020 oraz 2020/2021 wraz ze swoim byłym już klubem na drugim miejscu w tabeli III ligi.

 

– Dziękuję całemu sztabowi szkoleniowemu, że umożliwił mi przez 2,5 roku reprezentowanie takiego klubu, jak Polonia Bytom, a także za rozwój piłkarski mojej osoby. Chciałbym także podziękować drużynie za ten fajnie spędzony czas. Kiedy tylko była potrzeba, chłopcy nigdy nie odmawiali mi pomocy. Takie znajomości pewnie zostaną na długo. Dziękuję również kibicom za doping, zawsze dodawał sił na boisku. Olbrzymie podziękowania należą się także Pani Danusi za każdą pomoc, którą od niej doświadczyłem przez ten czas. Klubowi natomiast życzę realizacji postawionych celów i walki o najwyższe cele – powiedział na pożegnanie z Polonią Bytom, Jakub Belica.

 

“Bela”, my również dziękujemy Ci za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia na piłkarskiej ścieżce!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę