Jarosław Czernysz wypożyczony na pół roku do Odry Opole

Polonia Bytom i Akademia BS Polonia Bytom mogą pochwalić się kolejnym sukcesem. Jarosław Czernysz dobrą grą w pierwszej drużynie zwrócił uwagę klubów z centralnego poziomu rozgrywkowego, a dobra dyspozycja na testach sprawiła, że od dzisiaj nasz zawodnik będzie reprezentował barwy Odry Opole.

 

Już w połowie stycznia pisaliśmy, że 20-letnim graczem Polonii Bytom interesują się kluby z centralnego szczebla rozgrywkowego – II-ligowy GKS Katowice i I-ligowa Odra Opole. Wywodzący się z naszej akademii Jarosław Czernysz lepiej odnalazł się w warunkach opolskiej drużyny i to z nią zdecydował się związać na najbliższe pół roku na zasadzie wypożyczenia. Odra Opole otrzymała prawo ewentualnego pierwokupu zawodnika.

Wypożyczenie Czernysza jest bardzo dobrym sygnałem dla naszego Dyrektora Sportowego Tomasza Stefankiewicza:

„Zgodnie z filozofią, którą przyjęliśmy i o której mówimy od pewnego czasu naszym celem jest promowanie wychowanków naszej akademii na szczeblu centralnym, dlatego bardzo się cieszymy, że pierwszym owocem naszej pracy jest transfer Jarka do Opola. Jesteśmy przekonani, że Jarek poradzi sobie w Opolu i zostanie na szczeblu centralnym na stałe, jak i że w ślad za Jarkiem będą podążać w najbliższych miesiącach następni adepci wyszkoleni w Akademii Polonii Bytom”

W rundzie jesiennej Jarosław Czernysz rozegrał w Polonii 17-ście meczy spędzając na boisku łącznie 1181 minut.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę