Jarosław Czernysz zawodnikiem CWKS Resovia Rzeszów!

Miło nam poinformować, iż 20-letni Jarosław Czernysz, który piłkarskie “szlify” zbierał w Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom, na zasadzie definitywnego płatnego transferu przeniósł się do I-ligowego CWKS Resovia Rzeszów!

 

Urodzony w Jarosławiu skrzydłowy Polonii Bytom ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu do I-ligowej Odry Opole, z którą zdołał utrzymać się w rozgrywkach Fortuna I liga. W Opolu Jarek Czernysz wystąpił w 13 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki, udowadniając, że jest w stanie poradzić sobie na szczeblu centralnym. W sezonie 2020/2021 Jarosław Czernysz nadal występować będzie w rozgrywkach I ligi, jednak reprezentować będzie barwy Resovii Rzeszów, czyli klubu oddalonego zaledwie kilka kilometrów od rodzinnego domu zawodnika. Jarek już dziś dołączył do swojej nowej drużyny, przechodząc do Rzeszowia z Bytomia na zasadzie płatnego transferu definitywnego.

 

 

Tomasz Stefankiewicz – Dyrektor Sportowy: 

“Bardzo cieszy nas fakt, że Jarek Czernysz jest kolejnym po Mariuszu Fornalczyku zawodnikiem, który trafia z Bytomia na szczebel centralny. Ostatnie transfery zawodników wychowanych przez Akademię Piłkarską Polonii Bytom pokazują, że obrany przez nas kierunek jest słuszny, a także, że Polonia Bytom dla wielu zawodników może być szansą zaistnienia w poważnej piłce. Jestem pewien, że kolejni przygotowywani przez nas zawodnicy podążać będą drogą Jarka oraz Mariusza, a konsekwentny model odbudowy Polonii Bytom sprawi, że za kilka lat zawodnicy z takim potencjałem będą mieli odpowiednie warunki do rozwoju i będą mogli dłużej rozwijać się w naszym klubie.”

 

 

Jarkowi Czernyszowi życzymy powodzenia i samych udanych występów na I-ligowych boiskach, jednocześnie dziękujemy za wspólne lata spędzone w Bytomiu. Do zobaczenia na piłkarskim szlaku! 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę